Žastiniai kraujospūdžio matuokliai: kaip išsirinkti?

2018-11-13 20:42:00  


Kaip išsirinkti geriausią kraujospūdžio matuoklį naudojimui namuose.

Jei nuspręsite išmatuoti savo kraujospūdį namuose, jums reikės kompaktiško, lengvai naudojamo, tikslaus kraujospūdžio matuoklio. Yra daugybė kraujospūdžio monitorių, tačiau svarbu būti tikram, kad jūsų pasirinktas kraujospūdžio matuoklis yra tikrai tikslus ir tinkamas jums: patogus, paprastai naudojamas.

Automatinis kraujo spaudimo monitorius.

Yra daugybė įvairių namų kraujo spaudimo monitorių, tačiau lengviausia naudoti visiškai automatinį (skaitmeninį) monitorių. Pasirinkite vieną, kuris matuoja kraujo spaudimą viršutinėje rankoje, o ne riešą ar pirštą, tikslesnis pavadinimas būtų žastinis kraujospūdžio matuoklis. Viršutinės rankos kraujo spaudimo monitoriai paprastai pateikia tiksliausius ir nuoseklius rezultatus.

Įsitikinkite, kad monitorius yra tikslus.

Įsitikinkite, kad jūsų pasirinktas namų kraujospūdžio matuoklis, Britanijos hipertenzijos draugijos buvo pateiktas kaip "kliniškai patvirtintas". Tai reiškia, kad su skaitmeniniu monitoriumi buvo atlikti bandymai, kuriais buvo siekta įsitikinti, kad jis duoda tikslius rezultatus, kuriais galite pasitikėti jūs ir jūsų gydytojas.

Įsitikinkite, kad turite tinkamą rankogalio dydį.

Žastiniai kraujospūdžio matuokliai bus su manžetėmis, kurias reikės apvynioti aplink ranką. Jei naudojate manžetą, kuris jums netinkamas, jūsų kraujospūdžio rodmenys nebus teisingi. Išmatuokite savo ranką viduryje tarp peties ir alkūnės ir pasirinkite tinkamą rankogalio dydį.

Pasirinkite skaitmeninį monitorių, kuris atitiktų jūsų biudžetą.

Kraujo spaudimo monitoriai gali skirtis priklausomai nuo kainos. Tai paprastai priklauso nuo papildomų skaitmeninio monitoriaus funkcijų, pvz., vidinės atminties. Viskas, ko jums reikia, tai tiksliai išmatuoti savo kraujospūdį. Papildomos funkcijos gali būti naudingos, tačiau jos nėra būtinos. Pasirinkite namų kraujo spaudimo monitorių, kurį galite sau leisti.

Laikykite savo kraujospūdžio matuoklį kalibruotu.

Kadangi jūsų kraujospūdžio matuoklis veikia automatiškai, jį reikia pakartotinai kalibruoti bent kartą per dvejus metus, kad įsitikintumėte, jog jis pateikia tikslius rezultatus. Kad jūsų automatinis namų monitorius būtų pakartotinai kalibruotas, turėsite jį atsiųsti gamintojui. Tikriausiai bus mokama už šią paslaugą.

Kliniškai patvirtinti namų kraujospūdžio matuokliai.

Jungtinėje Karalystėje kraujospūdžio monitorių klinikinį patvirtinimą vykdo Britanijos ir Airijos hipertenzijos draugija.

 

Taigi žastinį kraujospūdžio matuoklį rinkitės atsakingai, atsižvelgdami į šiuos teiginius. Nepirkite aklai, pasikonsultuokite su savo šeimos daktaru ar vaistininku.