Produkto kvapas yra pagrindinė odos alerginių reakcijų priežastis

2017-08-26 09:30:00   Straipsnio autorė: Indrė Urbanavičienė, knygos „Protingas grožis: švytinčios odos biblija“ autorė, kosmetikos „Driu Beauty“ kūrėja

GROŽIO GURU komanda kartu su lietuviškos kosmetikos prekiniu ženklu DRIU BEAUTY pristato straipsnių apie veido priežiūros priemones, patarimus, kaip prižiūrėti veidą šiltuoju metų laiku ir ne tik. Sekite naujienas! 


Dabartiniame odos priežiūros pasaulyje moterys, o dažnai ir vyrai kovoja su odos alerginėmis reakcijomis. Dažnai tokias reakcijas iššaukia maisto produktai ir jų priedai, taip pat augalai ir kitos medžiagos, tačiau alergiją sukelti gali ir ant odos tepami kosmetikos produktai, o jei tiksliau – šiuose produktuose esantys alergenai ir erzinančios medžiagos. Pabandykime pasigilinti į vienas iš jų – tai kosmetikos gamyboje naudojami kvapai, o tiksliau kvapuose esantys alergenai.

Produkto kvapas dažnai yra vienas pagrindinių argumentų, įtakojančių pirkėjų apsisprendimą pirkti, todėl kosmetikos gamintojai, puikiai tai žinodami, gamina skaniai kvepiančius ir vartotojui patrauklius produktus, visai nekreipdami dėmesio į kvapuose esančias odą erzinančias medžiagas. O jų yra tikrai nemažai, ES kosmetikos reglamente yra įvardintos 26 medžiagos, įrodytos kaip sukeliančios pakankamai dažnas alergines ir odos uždegimines reakcijas. Artimiausiu metu šį sąrašą netgi planuojama plėsti, nes tokių medžiagų atrandama vis daugiau. O kol kas perkant produktą, reikėtų pažvelgti į jo etiketę ir pasitikrinti, ar sudėtyje nėra šių medžiagų:

Benzyl alcohol, benzyl salicylate, cinnamyl alcohol, cinnamal, citral, coumarin, eugenol, geraniol, isoeugenol, anise alcohol, benzyl benzoate, benzyl cinnamate, citronellol, farnesol, limonene, linalool, butylphenyl methylpropional, alpha-isomethyl ionone, amyl cinnamal, amylcinnamyl alcohol, evernia furfuracea extract, evernia furfuracea and evernia oakmoss extract, hexyl cinnamal, hydroxycitronellal, hydroxylisohexyl 3-cyclohexene, methyl 2-octynoate.

Aukščiau išvardintos medžiagos visada bus ingredientų sąrašo pabaigoje, jeigu produktas turi sudėtyje kvapų, įvardijamų kaip Parfum arba Fragrance. Jei renkatės bekvapę priemonę, šių medžiagų sudėtyje neturėtų būti. Jei kvapų alergenų kiekis produkte viršija normas – 0,01% nuplaunamuose produktuose ir 0,001% ant odos liekančiuose produktuose, gamintojai privalo juos įrašyti į produkto sudėtį. Šie procentai rodo ribą, kurią viršijus žymiai didėja rizika sukelti pakankamai stiprias odos alergines reakcijas.

Kaip bebūtų gaila, šios įvardintos medžiagos yra tik nedidelė dalis kosmetikos sudėtyse odą suerzinti galinčių medžiagų. Be jų yra ir daug kitų, mokslininkų įrodytų kaip kenksmingų žmogaus odai. Jei bent truputį domitės kosmetikos sudėtimis, tai reikėtų vengti ir šių populiarių medžiagų - anyžiai, bergamotė, visi citrusai, kamparas, cinamonas, šalavijai, citrinžolė, eukaliptas, pankoliai, pelargonijos, imbieras, kadagys, levandos, mėta, pipirmėtė, neroli, rožės, rozmarinas, sandalmedis, arbatmedis ir ylang-ylang.

Nuotrauka: Indrė Urbanavičienė

O jei tingite skaityti etiketes – rinkitės Driu Beauty produktus, kurių sudėtyse tikrai nėra nei oficialių alergenų, nei kitų odą erzinančių medžiagų. Produktai sukurti tik remiantis moksliniais tyrimais, juose naudojamos tik odai draugiškos ir naudingos medžiagos, padedančios kasdienei kokybiškai ir optimaliai odos priežiūrai. Kvapo šiuose produktuose yra neįprastai mažai ir jis yra be kvapuose esančių alergenų, praktiškai nesijaučia, labiau jausite natūralų ingredientų kvapą.

Jei ieškote kremo, kuris tiktų ypač jautriai odai – rinkitės Driu Beauty kremą jautriai odai. Jis skirtas normaliai, į sausumą linkusiai odai. Kuriant šį produktą, medžiagos buvo atrenkamos ypatingai kruopščiai – nors visoje linijoje naudojamas retinolis (vitaminas A), šiame produkte jo nerasite, nes vitaminas A, net ir turėdamas įrodytą labai teigiamą poveikį odai,  retais atvejais gali ją suerzinti. Pirmiausiai jautriai odai skirtame kreme akcentuojamas odos raminimas ir uždegimo mažinimas, tam į pagalbą ateina juodųjų serbentų, agurklės, žaliosios arbatos aliejus bei ramunėlių, alijošiaus, saldymedžio ir žaliosios arbatos ekstraktai. Išskirtinai raminimui ir uždegimo mažinimui skirti ingredientai – avižų beta glukanai ir koloidinės avižos. Svarbi ir odos drėgmės pusiausvyra bei apsauginė plėvelė – hialurono rūgštis, glicerinas, taukmedžio sviestas, dimetikonas bei hidrolizuoti kviečių proteinai padeda palaikyti tinkamą odos drėgmės pusiausvyrą bei tvirtą išorinį odos barjerą. Nepamirškime ir antioksidacinio poveikio – didžioji dalis sudėtyje esančių aliejų bei ekstraktų ir vitaminai, ypač vitaminas E, visos dienos metu garantuoja stiprią apsaugą nuo oksidacinių procesų. Kadangi Driu Beauty kosmetika orientuotą į senti pradėjusią odą, net ir kreme jautriai odai tuo pasirūpinama – vitaminas B3 didina odos elastingumą, lygina spalvą, skatina atsinaujinimo procesus, jo poveikį papildo vitaminas C, skatindamas kolageno gamybą bei odos atsinaujinimą, tuo pačiu turintis ir raminantį, uždegimą mažinantį, antibakterinį poveikį.

Nuotrauka: Veido kremas jautriai odai

 

Jei ieškote daugiau produktų į jautrumą linkusiai odai, apie Driu Beauty produktus galite pasiskaityti www.driubeauty.lt