Estijos olimpinei rinktinei drabužius sukūrė MONTON. Dalis jų pagaminti Lietuvoje

2016-05-17 13:13:00  

Į Rio vasaros olimpiadą besiruošianti Estijos sportininkų rinktinė matuojasi uniformas, kurias sukūrė „Monton“ dizainerių komanda. Dalį šioje kolekcijoje panaudotų medžiagų ir drabužių pagamino lietuviai – AB „Utenos trikotažas“.   

Olimpiada Rio de Žaneire yra ne pirmoji, kai drabužius Estijos nacionalinei rinktinei kuria bendrovės „Baltika Group“ valdomas prekės ženklas „Monton“. Šio ženklo uniformas Estijos sportininkai jau dėvėjo Atėnų, Turino, Pekino, Vankuverio, Londono ir Sočio olimpinėse žaidynėse. „Monton“ yra oficialus Estijos olimpinio komiteto rėmėjas nuo 2004 m.

Beje, ne vienerius metus Estijos rinktinė tarptautinėje žiniasklaidoje buvo linksniuojama tarp pačių stilingiausių olimpinių komandų.

„Baltika Lietuva“ direktorė Viktorija Krolytė sako, kad Rio de Žaneiro olimpiadai kurtą kolekciją įkvėpė Estijos istorija ir šios šalies žmonių ryšys su jūra. „Estija – jūrinė valstybė, kur kone kiekvieno žmogaus gyvenimas vienaip ar kitaip susijęs su jūra. Jūra yra šios tautos kultūros, žinių, tradicijų ir įsitikinimų dalis. Jūrą ir sportą galima apibūdinti tais pačiais žodžiais – tai galia ir grožis, nenuspėjamumas ir stiprybė“, – sako V. Krolytė.

Kuriant drabužius vienam didžiausių mados podiumų, atsižvelgta ir į pasaulines mados tendencijas bei technologines naujienas. Siekta, kad drabužiai trauktų akį savo išbaigtu stiliumi, būtų funkcionalūs bei malonūs dėvėti. Prie to, beje, nemažai prisidėjo ir lietuviai – dalį Estijos rinktinės kolekcijoje panaudotų medžiagų sukūrė ir dalį drabužių pasiuvo AB „Utenos trikotažas“.

„Utenos trikotažas“ yra viena iš nedaugelio tekstilės įmonių Europoje, turinti pilną vertikaliai integruotą gamybos ciklą  – nuo verpalų ir pageidaujamos sudėties medžiagų gamybos, iki galutinio produkto. Todėl „Utenos trikotažo“ ir „Monton“ bendradarbiavimas tęsiasi jau ne vienerius metus.

Estų olimpinei aprangai „Utenos trikotažas“ panaudojo naujausios kokybės kompaktuotus medvilnės verpalus. Kompaktuotų (suspaustų) verpalų geresnės dėvėjimosi savybės, ilgesnis dėvėjimo laikas, lengva priežiūra. Nepaisant to, kad „Utenos trikotažas“ technologai gali sukurti ir numegzti įvairios sudėties medžiagą pagal kliento poreikį, estų olimpinei kolekcijai „Monton“ rinkosi medžiagą iš natūralių, „kvėpuojančių“, prakaitą išgarinančių augalinės kilmės pluoštų.

Dryžuota medžiaga numegzta iš trikotažo fabrike dažytų verpalų. Visi naudojami dažai atitinka tarptautinį GOTS kokybės sertifikatą. Tai reiškia, kad dažai ekologiški, jais nudažytos medžiagos atsparios aplinkos poveikiui, spalvos ryškios, neblunkančios.