Išsiskyrimo seksas: kokių taisyklių privalu laikytis?

2017-01-21 18:32:00  

Kartais atsitinka taip, kad: jauti, jog visko tiek daug prisikaupė, kad tas intymumas, į kurį dabar panirsi, bus nebe „Iki“, o „Sudie, mielasis, visiems laikams“.

Angliškai tai vadinama break-up sex, tačiau lietuvių kalboje sunku būtų rasti atitikmenį. Regis, jau iki tol santykiai šlubavo, šalo, sekso mažėjo, neturėjote vienas kitam ką pasakyti, tačiau suvokiate, kad lyg ir būtų gražų tašką padėti būtent pasimylint.

Sunku įsivaizduoti didesnį paradoksą: nežadi būti su tuo žmogumi, tačiau sukyla kažkoks keistas jausmas su juo šitaip atsisveikinti, tarsi tas suartėjimas būtų drauge ir padėka už praleistą laiką, ir gailestis, kad jis neliūdėtų, ir savęs paguodimas (arba įsitikinimas, kad tikrai nieko gero net sekse nėra). Būna tokių išsiskyrimų, būna ir tokio sekso. Kaip kad yra seksas iš dėkingumo, susitaikymo seksas ar iš pykčio, kai nori užvaldyti ir nubausti, parodyti savo valdžią.

Ką derėtų žinoti, jeigu jau pribrendo tas išsiskyrimo seksas, kuris labiau nejaukus nei malonus? Kuris panašus į pasimylėjimą tyliame kambaryje, kai negroja jokia muzika ir kai sutankėjęs kvėpavimas ar riksmai atrodo nejaukūs, suardantys tylą?

Štai keli įsidėmėtini momentai:

Dar kartą viską gera apgalvok.

Prieš norėdama štai taip užbaigti santykius, iš tiesų pasvarstyk, ar tu ir santykiai to verti. Galbūt bus sužadintos nepageidautinos emocijos?

Dar blogiau, jei jos bus vienpusės: tik tu čia galuojiesi ir kenti, o jis į seksą žiūri paprasčiau.

Jei TAI įvyko, neanalizuok.

Neverta narstyti ir sukti galvoje tą sceną vėl ir vėl, užduodant klausimus: kas tai buvo, kodėl nutiko, ką toliau daryti. Tai tikrai nepagerins savijautos. Juk seksas gali būti tiesiog – įvyko, tai įvyko, ką jau padarysi. Analizė gali pagimdyti savigraužą, kaltę, sumenkinti savivertę ir savigarbą. Juk nieko nepakeisi, todėl savęs tik nepjauk.

Nesimylėk, jei turi tikslą jį susigrąžinti.

Kaip jau išsiaiškinome, vyrai seksą vertina paprasčiau nei moterys. Todėl net jeigu buvai itin aistringa ir gera lovoje, nelauk, kad jis norės vėl viską pradėti nuo pradžių. Jei turėsi tokių lūkesčių, gali po sekso pasijusti išnaudota.

Išeik išdidžiai.

Gerai, įvyko tai, kas įvyko. Nesvarbu, ar tai buvo kelios valandos, ar naktis. Tačiau nepradėk išnaudoti buvusio partnerio tam, kad nesijaustum viena, kad nejaustum tuštumos. Kad galėtum pradėti naujus santykius, turi išsivalyti nuo senų – ir mintimis, ir kūnu. Jei susitikinėsi, to niekada neįvyks. Vaikinas gal ir neprieštaraus tau „padėti sveikti“, tačiau tau pačiai tai tikrai ne į sveikatą. Be to, vaikinai vengia liguistų merginų, kurios liūdi, verkia, ilgisi ir pasirengusios padaryti viską, kad tik tą vaikiną pririštų. Geriau būk išdidi ir nesižemink – bent taip vaikino galvoje įspausi giedrą prisiminimą apie save.

Nieko iš jo nelauk.

Iš esmės, kai jau kvepia skyryboms, jūs nebesate pora, nebesate artimi. Jei pasimylėjai, nelaikyk to įvykio artumo išraiška, jausmų atgaivinimu. Bus geriau, jei viską nurašysi kaip atsitiktiniam nuotykiui, kuris buvo mielas, tačiau niekur nevedantis. Kuo anksčiau tai suprasi, tuo geriau.

Neįpainiok jausmų.

Jei pasimylėjai, tai atsisveikink ir išlydėk jį taip, lyg nieko nenutiko. Nesvarbu, kas jus siejo anksčiau, bet nežiūrėk į jį gailiomis akimis ir nesistenk parodyti, kiek jis daug praranda tavęs netekdamas. Mirštanti gulbė yra ne tai, ką verta palikti po savęs. Kartais geriau sutramdyti skausmą ir neparodyti, kas verda iš tikrųjų vien dėl to, kad būtų išsaugota savigarba.