10 porų įpročių, kuriančių stiprius ir sveikus santykius

2017-03-27 16:00:00   Ieva Majauskaitė

Kas sukuria sveiką romantišką draugystę skiriasi ir priklauso nuo kiekvienos poros. Formuojant patikimą ir pozityvią partnerystę reikia daug pastangų ir laiko. Ir deja, tai neįvyksta tiesiog per vieną naktį. Kiekvienai draugystei augti ir stiprėti tu turi įdėti šiek tiek darbo.

Žemiau pateikiami įpročiai bei ypatybės, kurios padės sukurti ir išlaikyti laimingus ir naudingus santykius.

BENDRAVIMAS

Bendravimas yra raktas. Tai yra vienas svarbiausių ypatybių išlaikant sveikus santykius. Tačiau ne visi žino kaip bendrauti tinkamai, ar netgi kaip bendrauti apskritai. Laimingos poros turi savo bendravimo ,,žaidimą‘‘. Jie kalba tik apie gerą. Jie artikuliuoja savo meilę, vienas kitam sakydami ‚,Aš tave myliu‘‘ dažnai ir sako komplimentus savo partneriui. Jie taip pat diskutuoja apie blogus dalykus, vietoj to, kad ‚,šluotų‘‘ problemas po kilimu. Norint judėti į priekį ir augti kaip pora, jūs abu turite sugebėti iš tikrųjų kalbėtis apie savo jausmus. Nesvarbu kaip keista ar nepatogu tai gali būti, tai sukurs ilgalaikius ir atitinkančius santykius.

PAGARBA

Aretha Franklin sudainavo visą dainą apie tai, todėl Jūs žinote, kad tai turi būti svarbu. Partnerio gerbimas pasireiškia daugelyje formų. Išlaikant džiaugsmingą draugystę reiškia gerbti mylimojo laiką, širdį, charakterį bei pasitikėjimą. Kad ir kaip bebūtų, yra daug dalykų, kuriuos žmonės daro santykiuose, kurie griauna pagarbą tarp dviejų žmonių. Kai kurie iš jų priskiria kreipimąsi vardu, negatyvų kalbėjimą apie partnerį draugams ar šeimai, ir/arba grasina, ketindami nutraukti draugystę.

LAIKO KOKYBĖ, NE KIEKYBĖ

Tai viskas apie kokybę prieš kiekybę. Nesvarbu, kiek laiko tu ir tavo partneris praleidžiate kartu. Pats svarbiausias dalis yra to laiko kokybė. Yra didelis skirtumas tarp sėdėjimo prie pietų stalo ir kalbėjimo apie dieną darbe, ir mėgautis pietumis ant sofos, žiūrint naujausią ‚,Balso‘‘ (The Voice) seriją. Viskas gerai būti kartu ir mėgautis pramogomis, bet labai svarbu yra įsitikinti, jog jūs abu vis dar susijungę ir praleidžiate kokybišką laiką kartu, norint išlaikyti gilų ryšį.

LAIKAS ATSKIRAI

Leisti laiką kartu yra svarbu. Tačiau ne mažiau svarbu yra leisti laiką ir atskirai. Gebėti užsiimti savais reikalais ir išlikti nepriklausomam yra ypatingai svarbu. Kai poros praleidžia kartu per daug laiko, tai gali suformuoti nesveikus, priklausomus santykius. Išlaikyti tam tikras ribas ir tam tikrą savarankiškumą, atves į ilgalaikę partnerystę.

MEILĖS KALBOS

Gary Chapman sukūrė mintį, jog vyrai ir moterys turi penkias meilės kalbas. Konceptas yra toks, kad žmonės turi unikalių būdų jaustis mylimi. Penkios meilės kalbos yra: patvirtinimo žodžiai, dovanų gavimas, laiko kokybė,  veiksmų ,,tarnyba‘‘ ir fizinis prisilietimas. Svarbu yra žinoti ką meilės kalba tau sako, kartu ir su tavo partnerio kalba ir jos gali būti skirtingos. Vienas kitam reikia sakyti, kas priverčia tave jaustis mylimu ir ypatingai pagelbėti, kas išlaikytų jus susijungusius. Be to, įsitikinkite, kad Jūs sekate savo partnerio meilės kalbą nuosekliai.

VERTINIMAS

Dažnai mes pamirštame kitiems žmonėms mūsų gyvenimuose leisti žinoti, ką mes juose vertiname. Mes galvojame apie tai, bet neprisimename to parodyti. Tai pasitaiko mūsų romantiškose draugystėse taip pat. Parodykite savo ypatingam asmeniui, kad jį ar ją mylite. Tai gali būti padaryta žodžiais, atvirutėmis, gėlėmis, gerumu ar daugiau. Prisiminkite, gėlė kasdien išlaiko draugystę kovoje prieš užutėkį.

POZITYVU prieš NEGATYVU

Kartais mes esame pagaunami negatyvumo. Mes nekenčiame savo darbo, esame suerzinti savo draugų ir mūsų vaikinas ar mergina groja mūsų paskutiniais nervais. Ak, ar gėrėme per daug iš tos pusiau tuščios stiklinės? Svarbiausia, kad mes žiūrime į savo partnerio gerąsias savybes, lygindami jas su blogosiomis. Niekas nėra tobulas ir tai apima ir mūsų artimiausią žmogų. Taigi, užuot daugiausia dėmesio blogam žmoguje, pasitelkime sąmoningas pastangas pažvelgti į gerą.

PASIIMK IR PASIRINK SAVO MŪŠIUS

Yra ginčų kiekvienoje draugystėje. Be galo svarbu yra atsinešti problemas į priešakyje ir dirbti su jomis kartu sunkiausiu metu. Tačiau, nemanykite, kad ginčijantis su savo partneriu, naudojant savo mėgstamiausią puodelį kavai turėtų būti vienas iš tų mūšių. Juk tu nenori būti tas, kuris verkė dėl kivirčo, tiesa? Pasiimk ir pasirink savo mūšio strategiją protingai, nes žmonės laiminguose ir sveikuose santykiuose tai daro.

SEKSAS

Pakalbėkime apie seksą. Taip pat pakalbėkime apie tai, kaip svarbu tai yra ugdant klestinčią draugystę. Seksas yra paprastas. Kuo daugiau jo gauni, tuo daugiau nori. Iš kitos pusės tai taip pat tiesa. Kuo mažiau jo gauni, tuo mažiau nori. Ir, deja, mažiau jautiesi susijungęs su savo partneriu. Išlaikyk savo lytinį gyvenimą gyvą ir įdomų. ,,Paįvairinti tai‘‘ arba ,,Paaštrinti‘‘ nėra skirta vien tik virtuvei.

JOKIŲ PALYGINIMŲ

Žolė ne visada yra žalesnė kitoje pusėje. O netgi jei yra, tai gali būti ne ta žolė, kurią tu mėgsti. Mes dažnai lyginame savo gyvenimus su kitų – kokius darbus žmonės turi, jų namais ar drabužiais. Ir su socialinių medijų pagalba mes linkę lyginti savo draugystes irgi. Bet laimingiausios poros nežiūri pamatyti kaip atrodo žolė kitoje pusėje. Jie yra patenkinti vaizdu į savo pačių priekines duris.