7 priežastys mylėti save

2017-03-29 12:00:00   Lina Dilnikaitė

1. Meilė sau padeda siekti užsibrėžtų tikslų. Pastebėta, kad žmonės, pasitikintys savimi, greičiau susidoroja su jiems pateiktomis užduotimis ir pasiekia geresnių savo veiklos ar darbo rezultatų. Tikėjimas, kad galima pasiekti bet kokių užsibrėžtų tikslų, motyvuoja stengtis ir įkvėpia atlikti didesnių pastangų reikalaujančius darbus.

2. Meilė sau padeda džiaugtis gyvenimu. Žmonės, kurie patogiai jaučiasi būdami patys savimi, yra labiau atsipaidavę ir pozityviau nusiteikę aplinkinių atžvilgiu. Jiems lengviau bendrauti, priimti gyvenimo pokyčius ir tiesiog mėgautis dabarties akimirka, neapsunkinant savęs bereikalingomis mintimis ir savigrauža.

3. Meilė sau padeda atsipalaiduoti. Kai žmogus yra patenkintas savimi tokiu, koks jis yra, jam nebereikia stengtis įtikti kitiems. Aplinkinių nuomonė tampa ne tokia reikšminga, todėl galima atsipalaiduoti, laisviau jaustis ir atsikratyti nereikalingos įtampos.

4. Meilė sau padeda išlaikyti gerą nuotaiką. Yra žinoma, kad žmonės, kurie skatina save psichologiškai, lengviau išgyvena nesėkmes ir greičiau atsigauna po juos sukrėtusių įvykių. Atlaidumas ir nuolatinis savęs palaikymas duoda realią psichologinę naudą: palaiko žmogų psichologiškai ir padeda jam išvengti ligų, tokių kaip depresija ar valgymo sutrikimai.

5. Meilė sau padeda lengviau bendrauti. Sakoma, kad žmogus negali duoti kitiems to, ko neturi jis pats. Iš tikrųjų – žmonėms, kurie nepasitiki savimi, sunkiau atsiverti kitiems ir jais pasitikėti. Abejonės, savikritika ir neapykanta skatina pavydą, įtarumą ir griauna harmoningus tarpusavio santykius.

6. Meilė sau daro žmogų patrauklesnį. Pasitikėjimas ir rūpinimasis savimi susideda ne tik iš pozityvių minčių, bet ir iš savo sveikatos ir kūno puoselėjimo. Kai žmogus myli pats save, jis sąmoningai rūpinasi savo sveikata, aktyviau gyvena, sveikiau maitinasi. Save prižiūrintis ir teigiamai nusiteikęs žmogus  tiesiog spinduliuoja geras emocijas ir tarsi magnetas traukia prie savęs kitus teigiamai nusiteikusius žmones.

7. Meilė sau ugdo objektyvų požiūrį. Savimi užtikrintas žmogus gali objektyviau vertinti aplinką ir susidariusią situaciją. Jam nedaro įtakos stereotipinė nuomonė, todėl jis mato daugiau galimų perspektyvų ir problemos sprendimo būdų. Tokiam žmogui lengviau prisitaikyti, priimti teisingus ir logiškai argumentuotus sprendimus, kadangi jam nekliudo neigiamas nusiteikimas ar bloga psichologinė būsena.