Kokia galia slypi mūsų mintyse?

2017-03-27 00:30:00   Ieva Majauskaitė

Minčių srautas – galvoje lekiančios, nesustojančios mintys. Jų daugybė, jų įvairovė laviruoja tarp įsitikinimų, prisiminimų, planų, loginių dėsnių. Mes nuolatos galvojame, vienaip ar kitaip išreikšdami savas mintis žodžiais. Tačiau ar susimąstėme kokią galią turi mūsų pačių mintys? Kuo jos mums gali padėti ar pakenkti? Kaip reikėtų suvaldyti nepageidaujamas ar negatyvias mintis?

Svarbiausia čia – nusiteikimas. Pagalvokite, ar Jūsų mintys Jus motyvuoja teigiamai ar neigiamai? Kad ir kaip bebūtų, mintys turi abipusį poveikį ir būtent tai Jūs turite išmokti atskirti.

Teigiamai mus veikti gali minčių nukreipimas tinkama linkme. Pavyzdžiui, svajojate tapti įtakingu asmeniu. Šiuo atveju, privalote suvokti, jog viskas priklauso tik nuo mūsų pačių, t.y. ko mes bandome siekti ir kaip tai darome.

Pozityvus mąstymas. Užsiprogramuokite save sėkmei. Svajokite ir nuolatos galvokite apie savo tikslą, išsvajotą profesiją ar norimą rezultatą. Tikėkite, kad galite tai pasiekti greitu metu ir imkitės veiksmų. Pasakykite tai kitiems, kad žmonės matytų koks jūs užsidegęs, koks pasiryžęs veikti. Tai Jus paskatins ne tik svajoti, bet ir nukreipti pozityvias mintis į dažnai apmąstomą objektą.

Laiko ir gyvenimo žingsnių planavimas. Jei gebate savo mintis ,,nustatyti‘‘ taip norima veikla, turite mokėti planuoti savo laiką ir numatyti sekančius savo gyvenimo žingsnelius. Taip ,,pasikrausite‘‘ energijos darbui bei planų įgyvendinimui. Tik nuoseklus ir strateginis užsiėmimas veikla gali padėti pasiekti trokštamų rezultatų ir mintyse užfiksuoti aiškią ryškią schemą.

Idėjos. Žmogaus galvoje kirbančios mintys tarsi ,,gimdo‘‘ išradingas idėjas, konstruoja mūsų žodžius į rišlius sakinius, mintis. Gebėjimas savo minčių kratinį suformuoti į loginį, modernų ryšį su galimu išoriniu, galbūt apčiuopiamu įgyvendinimu – reikšmingiausia.

Prisiminimų saugykla. Mūsų mintys yra neišsenkantis vaizdinių, žodžių šaltinis. Jis primena tarsi savotišką prisimenamų įvykių, situacijų saugyklą, kuri bet kuriuo metu gali ištrykšti. Įvairūs mūsų sąmonėje egzistuojantys atminties vingiai gali mums padėti ,,nupiešti‘‘ savo ateities įsivaizduojamą vaizdą, kuriuo sekdami tobulėsime.

Esti ir priešingą poveikį turinti minčių galia. Neigiamai vertinamos mintys dažniausiai mus gali sužlugdyti, nuliūdinti, priversti grįžti prie nemalonių dalykų ar net pakeisti mūsų mąstymą iš esmės. Suvaldyti savo mintis išties tampa sudėtinga.

Minčių perteklius. Toks sąmonės ,,nuokrypis‘‘ priverčia per daug galvoti, ne tik apie teigiamus, bet ir apie neigiamus dalykus. Jie gali nusverti bendrą minčių kiekį ir taip Jus sutelkti tik ties nepageidaujamomis ir nereikalingomis mintimis, kurios tam tikra prasme teršia vidų.

Nemokėjimas susikoncentruoti. Minčių perteklius gali iššaukti koncentracijos stoką. Kuomet galvojama apie pašalinius, nemalonius objektus, reiškinius – sumažėja dėmesys, trūksta susikaupimo svarbiems ir reikšmingiems dalykams, todėl, kad pagrindinis susitelkimas vyksta virš kitų, mažiau svarbių dalykų.

Pesimistiškos mintys. Žlugdo. Žemina. Kankina. Tokiomis mintimis tik save emociškai ir protiškai aliname, nesąmoningai neleidžiame sau pasiekti geresnių rezultatų, nebesugebame neigiamų minčių pakeisti teigiamomis.

Taigi, mintys ir mūsų sąmonė – nuostabus, kupinas idėjų, sumanymų. Tai šaltinis, kurio sukauptų išteklių mes niekuomet neišsemsime. Tereikia jį pildyti, vesti save į priekį per nusiteikimą, vidinį pasitenkinimą. Išmok valdyti mintis – gyvenime eisi į priekį. Mokėk paleisti vėjais, sukurk naujų idėjų ir pirmyn! Palikime blogus ir negatyvius dalykus sau už nugaros.