Kaip išmokti mylėti save?

2017-01-19 17:00:00   Ieva Majauskaitė

Per daug ieškome  tobulų ir tikrų žmonių, vietoj to, kad stengtumėmės būti tokiais – Gloria Steinem.

Ši skambi frazė tam tikra prasme ,,įrėmina‘‘ daugumos žmonių tikslą – surasti tinkamus žmones, o ne būti jais pačiais. Teisingiau būtų sakyti, ar mes kada stengėmės išlikti savimi arba bandėme tapti geresniais? Paklauskite savęs šio klausimo. Paklauskite ir pasistenkite į jį sau atsakyti. Neturite atsakymo? O gal tai reiškia, kad Jūs nepasitikite savimi taip, jog galėtumėte drąsiai teigti – man pavyko...?

Dažnai nusistatome sau stereotipus, reikalavimus, gal netgi taisykles, kuriomis remiantis tiriame ir analizuojame kitą žmogų. Manome, kad save pamilsime tuomet, kai mus kas nors kitas mylės. Tačiau šiuo atžvilgiu – MES esame tie, kurie turi mylėti save pirmiausia, o tik tuomet ieškoti meilės kitame žmoguje. Kaip tai padaryti?

  1. TRŪKUMAI=PRIVALUMAI

Tai, ką matote veidrodyje – dar ne viskas. Trūkumų turime visi, nieko nėra tobulo. Su savo trūkumais patartina susigyventi arba tiesiog įtikinti save, jog jie gali atsverti privalumus. Pavyzdžiui, Jūs esate nepatenkinti savo figūra. Moterys – per plačiais klubais ar per maža krūtine, o vyrai – per siaurais pečiais ar pilvu. Kūno proporcijos dažniausiai gali būti užmaskuojamos tam tikru drabužiu, na, o jeigu vis vien liekate susikrimtę savo įvaizdžiu – nenusiminkite. Teisingi žmonės, kuriems lemta būti Jūsų gyvenime, būtinai ras kelią pas Jus ir jiems Jūsų netobulumai atrodys lyg natūrali, gyvenimo duota apraiška.

  1. ŠIRDŽIAI ARTIMOS VEIKLOS ATRADIMAS

Geriausias požiūris į gyvenimą – pomėgių ieškojimas ir jų puoselėjimas. Jausdami, kad tobulėjate, atrandate save per tam tikrą veiklą, o galų gale, dar ir gebate tai pritaikyti darbui – suprasite, jog tai Jus veda per gyvenimą į priekį, skatina tai daryti kuo geriau. Galbūt Jums patinka rašyti ar piešti? O gal mokate groti kokiu instrumentu ar turite dainavimo sugebėjimų? Visa tai tiesiog privalote išreikšti DABAR! Jei visgi trūksta įkvėpimo, pasistenkite savo mintis sutelkti ties savo mėgstama veikla. Ką ji Jums suteikia? Gal taip išsiliejate, o gal tiesiog trokštate parodyti savo rezultatus ir aplinkiniams?

  1. BENDRAVIMAS SU POZITYVIAIS ŽMONĖMIS

Tai jokiu būdu nereiškia, kad jeigu Jūsų draugas ar draugė į gyvenimą žiūri kiek pesimistiškai – jį ar ją reikia išstumti iš savo gyvenimo. Pakaktų užmegzti naujų pažinčių, o draugams padėti nugalėti pesimizmą savo skleidžiamomis teigiamomis mintimis. Jei aplink save bursite linksmus, savimi pasitikinčius žmones, kurie žino, ko nori iš gyvenimo ir noriai to siekia – pasieksite aukštumas. Tokie žmonės visuomet pasižymės gebėjimu aiškiai reikšti savo mintis ir atvirai, be užuolankų jas perteikti kitiems. Bendravimas su pozityviais žmonėmis gali padėti Jums ,,atsitiesti‘‘, pažvelgti į save per kitą prizmę. Be abejo, mokėkite ir pagirti kitus už jų gerus darbus – patikėkite, bus atlyginta tomis pačiomis pagyromis.

  1. PRAEITIES ŠMĖKLOS

Tikėtina, jog save vertinti kitaip Jums trukdo praeityje likę nemalonūs prisiminimai, nesėkmės. Juos būtinai reikia išstumti iš atminties, atsikratyti jų kaip senų šiukšlių, kurios neleidžia Jums įkvėpti gryno oro gurkšnio. Net jeigu jaučiate, kad sunkiai sekasi užsimiršti apie patirtas nesėkmes ar patyčias, turite bandyti tai užgožti gerais ir maloniais prisiminimais. Galvokite apie dabartį – kokia ji nuostabi, kad suteikia man tiek daug, leidžia semtis naujų idėjų, uždega veikti. Taip pat mintyse kurkite ateities vaizdinį. Jis Jums padės susikoncentruoti ties savu tikslu ir nepasiduoti užplaukus liūdesio debesims.

  1. PAGALBA KITIEMS

Reikšmingas, gyvenimą papildantis akcentas. Padėdami kitiems, skleisdami savo pozityvią energiją, pasikelsite savo savivertę bei pasijusite reikalingesniais. Juk nesunku padėti ne tik šeimos nariams ar draugams, bet ir gatvėje sutiktiems žmonėms, kuriuos galbūt ištiko bėda. Taip jiems atrodysite tarsi angelas sargas, o sau – drąsus, geras ir nuoširdus žmogus.