Rimvydas Židžiūnas atskleidžia laimingos poros receptą

2015-05-15 11:00:31   Kristina Latakaitė

Balandžio 28d. viešbučio „Europa Royale“ konferencijų centre įvyko emocinio ir dvasinio intelekto lavinimo specialisto, knygos „Gyvenimo kūrėjas“ autoriaus, Rimvydo Židžiūno seminaras „Sakralūs poros santykiai“, kurio metu atskleidė ne tik kaip išsaugoti, puoselėti santykius, bet ir kaip išlikti „įsimylėjimo“ fazėje.

Pagrindinės temos:
• Santykių vystymosi etapai ir krizės.
• Kaip vyksta santykių vartojimas, o kaip kūrimas?
• Buitinis ir sakralus požiūriai į santykius, į moterišką ir vyrišką prigimtis.
• Kada atsirado ir kaip vystėsi sakralus požiūris į santykius per visą žmonijos istoriją?
• Darnių nuolat augančių santykių filosofija ir pasaulėvaizdis.
• Kaip gimsta sąmoninga ir matanti meilė?
• Kaip porai gyventi be konfliktų ir vienas kito eksploatavimo?
• Laimingų santykių kūrimo praktikos ir kuo jos skiriasi nuo įprasto asmeninio tobulėjimo praktikų.

Neužtenka surasti idealaus vyro, nes tai nereiškia, kad bus idealūs santykiai. Jūs galite labai nustebti, kai suradus, jūsų nuomone, idealų vyrą jis gali pradėti ieškoti idealios moters ir tai nereiškia, kad būsite jūs. Kiekvienas save pažįsta labai gerai ir supranta, kad visai nėra idealus. Jūs matėte save įvairiose situacijose, matėte save visokį ir gyvenant kartu poroje, tai tikrai atsiveria.

Gyvenimo paradoksas: mes dažnai apsimetame tokiais kokiais nesame.  Apsimetame gerais, tramdome savo jausmus prieš svetimus, kurių nemylime, tačiau grįžę namo nebesivaldome ir visą susikaupusį pyktį išliejame ant pačio brangiausio, mylimiausio žmogaus – antrosios pusės.

Pagrindinis kriterijus poroje vadinasi – „Mums gera kartu“, kurią reikia sukurti, puoselėti ir auginti, kitu atveju visą tai trunka labai trumpai.

Nuotrauka: www.sxc.hu

Moksliškai įrodyta, jog įsimylėjimo jausmas trunka 1,2 m., o nustojus vykti chemijai,  vyrai pradeda justi seksualinį sumažėjimą, moterys emocinį atšalimą, vyrai tampa labiau poligamiški, pradeda stebėti kitas moteris, tačiau ne viskas prarasta, jūs galite savo santykius atnaujinti ir tam nereikia ieškoti kitų,nes jau turite žmogų šalia.

Žiūrime į žmogų ir sakome, kad jis padarys mane laiminga ir čia yra gyvenimiška taisyklė, kad jeigu turite lūkesčių jūs būtinai nusivilsite. Kai vietoj to turėtume sakyti kaip mes tą žmogų galime padaryti laimingą, o padarydami jį laimingą, padedant jam tobulėti jis atsilygina tuo pačiu ir tai yra darnių santykių garantas.

Santykių etapai:

  • Akmens amžius – daug meilužių;
  • Neolito amžius – šeima, turtas, bendras saugumas;
  • Seksualinės revoliucijos amžius – santykių vartojimas.

Šiais etapais vystysi požiūris į porą ir jos santykius, evoliucijai patobulėjus mes santykius pradėjome vertinti kitaip, tačiau nepaisant to, mumyse gali atgimti, bet kuris santykių etapas gadinantis santykius. Kaip tam užtverti kelią?

  • Nustoti galvoti, kad antroji pusė padarys tave laimingu;
  • Nustoti galvoti, jog meilužis/meilužė padarys tave laimingu;
  • Suprasti, jog santykiuose turi vyrauti įvairūs malonumai – fiziologiniai, emociniai, dvasiniai.

Taip pat būtina išskirti – emocinį kontaktą, kuris atsiranda, kai žmonės tiesiog liečiasi vienas prie kito, neužtenka žodžio „Myliu“. Galite nustebti kokią galią turi netikslingi prisilietimai.

Nuotrauka: www.sxc.hu

Patarimas:

Kiekvieną dieną, ne mažiau 15min. Nekryptinių prisilietimų (nesavanaudiškų) ir jūs jau po savaitės pajusite kaip jūsų ryšys sustiprėjo.

Dvasiniuose santykiuose svarbu atsisakyti savo ego, norint geriau įsiklausyti į partnerio poreikius ir norus. Tada sukuriama „Meilės erdvė“, kurioje nėra „Aš tau – tu man“, o stengiamasi vienas kitam padėti neprašant už tai jokio atlygio.

Jūs turite suprasti, kad santykių puoselėjimas tai sunkus darbas, reikalaujantis daug pastangų, tačiau šitaip galite amžinai išlaikyti būseną „Įsimylėjimas“ nepaskęstant rutinoje ir svarbiausia nepamirškite – kuo daugiau lieskitės!