5 dalykai, kurių nežinojote apie bučinius

2017-01-19 10:04:59   Virginija Grigalevičiūtė, red. Birutė Šarkanaitė (woman.es)

1. Bučiniai padeda stiprinti organizmo atsparumą infekcijoms

Vokiečių mokslininkų atlikto tyrimo rezultatai, paskelbti žurnale Microbiome, atskleidžia, kad dešimties sekundžių bučinys jums perduoda 80 milijonų mikrobų. Nors tai ir neskamba puikiai, tie mikrobai galibūti naudingi organizmui, kuris, nuo tos akimirkos, įgis daug stipresnę imuninę sistemą.

2. Moterys bučiuojasi daugiau ir geriau, kai joms vyksta ovuliacija

Žvelgiant iš evoliucinės pusės, bučinys – tai būdas pažinti savo partnerio kvapą ir skonį. Dėl to, kai kurie mokslininkai teigia, kad kai moters organizmas artėja prie ovuliacijos, paaštrėja pojūčiai, lemiantys bučinių kokybę ir kiekybę.

3. Bučiniai sužadina laimės hormonus

Kai bučiuojatės, smegenys išskiria chemines daleles, sukuriančias ryšį ir sąsają su jūsų mylimuoju. Be to, išsiskiriami endorfinai, tie patys hormonai, kuriuos organizmas išskiria sportuojant. Taip pat egzistuoja ir dar vienas atpalaiduojantis veiksnys: bučinys sumažina kortizolio, streso hormono, lygį – taip įrodo Lafayette Pensilvanijos koledže 2009 m. atlikto tyrimo rezultatai.

4. Bučiniai gali išgelbėti jūsų santykius

Tyrimo, paskelbto 2011 m. Kinsey institute, rezultatai įrodo, kad tiek vyrai, tiek moterys yra labiau patenkinti savo santykiais jei bučiuojasi dažnai su antrąja puse.

5. Bučinys gali trukti net kelias dienas

Prizą už ilgiausią bučinį laimėjo tailandiečiai Ekkachai Tiranarat ir Laksana Tiranarat, kurių bučinys truko 50 valandų 35 minutes ir 58 sekundes. Jie nugalėjo kitas aštuonias poras, besivaržiusi dėl to paties prizo. Konkursas vyko 2013-tųjų vasario 14-tą.