Baltieji burnos gyventojai - dantys

2018-05-08 08:24:29   Gabija Čiapaitė
Turbūt pritarsite, kad danties skausmas - bjaurus dalykas. Jis gali sugadinti net ir pačią gražiausią diena. Šis skausmas užklumpa netikėtai, kai labiausiai jo nenorime! Danties skausmas reiškia dar vieną dalyką. Teks lankytis pas odontologą. Tačiau jei esate išvykus, užsiėmusi ar tiesiog jūsų dantistas atostogauja, iškyla klausimas: kaip numalšinti skausmą iki apsilankymo pas taip nemėgstamą daktarą?

Skausmo priežastys:
 
*Ėduonis
*Atsivėręs nervas
*Iškritusi plomba
*Tarp dantų įstrigęs maistas
*Susidaręs pūlinys
*Dantenų uždegimas
 
Nuotrauka: www.sxc.hu

 

 
Skausmo įveikimo būdai:

Ledas. Ledu galite ne tik atšaldyti gėrimus, bet ir numalšinti danties skausmą! Paimkite ledo gabalą ir priglauskite prie danties iš skruosto pusės. Šis metodas trumpalaikis, tad tiks tuo atveju jei žinote, kad netrukus Jūsų dantį apžiūrės odontologas.
 
Česnakas. Šis daugeliui nepatinkantis prieskonis turi ne tik daugybę vitaminų, bet ir gydomųjų savybių! Pasigaminkite iš jo pastą. Tereiks sutrintą česnaką sumaišyti su druska ir dėti ant skaudančio danties.

Pipirmėtė. Šių prieskoninių žolelių vertėtų turėti kiekvienam! Jos greitai auga, yra skanios, turi skausmą mažinančių savybių. Į vandenį sumesk pipirmėtės lapelius, įberk šiek tiek druskos ir pavirk. Tokiu gėrimu skalauk burną. Šis pipirmėčių gėrimas tik malšinant ir kitus skausmus. Pvz:. galvos.

Sūrus vanduo. Žinoma, tai ne pats skaniausias gėrimas, kurį esate ragavusi. Tačiau jis labai padeda numalšinti skausmą! Stiklinėje drungno vandens ištirpink šaukštą druskos. Tokiu skysčiu skalauk burną. 

Šildantis kompresas. Toks būdas tiks tik tokiu atveju, jei ant danties nesusidarė pūlinys! Šiukštu jo nedėkite, jei taip atsitiko. Šildymas tik skatins pūlinio kilimą. Na, o jei skausmo priežastis kita, šildantis kompresas tikrai padės! Į stiklainį įpilk karšto vandens. Jį stipriai užsuk ir nestorai apvyniok rankšluosčiu. Tokį kompresą dėk prie skaudančios vietos.

Beržų pumpurai. Šviežius beržų pumpurus užpilkite spiritu arba degtine. Tokiame skystyje suvilgykite vatos tamponėlį ir laikykite jį ant skaudančio danties apie 15min.

Burokėlis. Taip, perskaitėte teisingai! Ši daržovė gali greitai numalšinti skausmą. Tereikia griežinėlį burokėlio uždėti ant skaudančio danties ir palaikyti apie 10min.
 
Nuotrauka: www.sxc.hu

Įdomūs faktai apie dantis:

  • Gražiausiais dantų savininkais laikomi aktoriai Julia Roberts ir Brad Pitt.
  • Danties emalis yra kiečiausia žmogaus kūno dalis.
  • Sraigės burnoje galima aptikti 25 tūkst. dantų.
  • Vidutiniškai žmogus per visą savo gyvenimą praleidžia 39 dienas valydamiesi dantis.
  • Žmonės dažniausiai naudojasi mėlynu dantų šepetuku.
  • Amerikietis per dieną išleidžia apie du dolerius dantų priežiūrai.
  • Žmonės, kurie dažniau šypsosis, turi didesnį pasisekimą darbe, santuokoje, mokykloje.
  • Kiekvieno žmogaus dantys yra unikalūs. Kaip ir pirštų antspaudai.
  • Kiekvienas žmogus per visą savo gyvenimą pagamina apie 24000 litrų seilių. Tokio kiekio užtenka norint užpildyti du olimpinius baseinus.

Nors ir skausmas praėjo, būtinai apsilankykite pas odontologą! Jis sutvarkys skaudančią vietą ilgam. Na, o jei vengsite apsilankyti jo kabinete, didelė tikimybė, kad teks dantį ištraukti dėl nervų pažeidimo. Rūpinkitės savo dantimis ir dažniau šypsokitės! Juk tai daryti lengva!