Kur pirkti aplinkai draugišką madą?

2014-04-30 17:12:41   Radvilė (Salierai rankinėje)

Pirkti internetu neatsiejama mūsų telekomunikacijų amžiaus visuomenės pagunda ir privilegija. Šiandien internetu galima nusipirkti bene visų egzistuojančių prekių ženklų produkciją. Madą pirkti galima tiesiogiai, atskirų prekių ženklų internetinėse parduotuvėse, tačiau siekiant gauti didžiulę koncentruotą pasiūlą dažniausiai surfiname Net-a-porter, Nelly ar Asos skaitmeniniuose hyper prekybos centruose.

Britiškas Asos tarsi drabužių facebook’as – dėl prieinamų kainų, pagal paskutines tendencijas operatyviai atnaujinamo asortimento, kokybės ir prekių pristatymo paprastumo, tapo viena populiariausių internetinių greitos mados parduotuvių.

Tačiau iš prieš tai minėtų ir minėti mažiau vertų internetinių greitos mados parduotuvių Asos formuoja ir atsakingo požiūrio į madą kryptį. Asos Green Room internetinės parduotuvės skyriuje sukabinti tvarios mados produktai. Įsteigtas 2010 m., dabar Asos Green Room talpina gerai žinomus prekių ženklus, savo produkciją gaminančius su ypatingu dėmesiu aplinkai ir etikai. Šiame skyriuje galima rasti vietinės britiškos produkcijos, gaminių iš natūralių sertifikuotų medžiagų, etiškas gamybos sąlygas užtikrinančių prekių ženklų gaminių.

Asos Green Room veikia ir etiketės skaidrumo principas. Visos etiketės žymimos simboliais, kurie paaiškina audinio kilmę, apdirbimo technologijas, daikto ciklo pabaigos galimybės ir kitas vartojimo ypatybes. Ir tai puiku, nes reikia pripažinti, kad dažnai skaitant etiketes taip ir lieka neaišku kiek iš tiesų daikte tos ekologijos. Etiketė turi suprantamai paaiškinti kodėl verta į gamtą ir moralę investuoji neretai didesnę pinigų sumą. Tinkamas ženklinimas suprantamiau pristato ekologiją, parodo ją paprastesnę, nukabina „ant bangos“ įvaizdį ir padaro tinkamą naudoti kiekvieną dieną.

Jei teko girdėti apie fabriko Bangladeše griūtį, nusinešusią tūkstančius prastomis sąlygomis dirbusių jaunų moterų ir vaikų gyvybių, apie vandens ir dirvožemio taršą Kinijoje, apie pažeidinėjamas žmonių teises Kambodžoje, visos šios nelaimės ir nusikaltimai dažnu atveju susiję su pramonės plėtra ir siekiu pasipelnyti iš skurdo tose šalyse. Neretai už tokią žalą yra atsakinga ir mados pramonė. ASOS Green Room vienas prieinamiausių ir matomiausių internetinės prekybos kanalų, kur galime pamatyti ir susipažinti su prekių ženklais, kuriems taip pat rūpi platesnis mados kontekstas.

Tokie prekių ženklai kaip People Tree, Charini, Edun, TOMS, Blue Q ir kiti bei iniciatyvos Estethica laikosi tvarios mados įsipareigojimų – fair-trade sąžiningos prekybos principo, darbo etikos ir natūralių arba perdirbamų žaliavų naudojimo gamyboje.

Asos Green Room puiki priemonė internetinėje prekyboje skatinti pirkti tvarią madą ir taip populiarinti jos įsipareigojimus sąžiningumui ir atsakomybę gamtai. Nors ir negalėdami pačiupinėti drabužio, Asos Green Room galime ne mažai apie jį sužinoti.

Foto: ASOS