4 mitai apie asmeninę higieną

2018-06-23 18:00:00   Ieva Lašienė

Plautis rankas, valytis dantis, plauti plaukus - tai mūsų higienos įpročiai, kuriuos darome kasdien. Bet ar tikrai to reikia? Pateikiame 5 mitus apie asmeninę mūsų higieną!

MITAS: Venk viešųjų tualetų bet kokia kaina!

Realybė: viešieji tualetai nėra tokie higieniškai pavojingi, kaip daugumai atrodo. Be abejo viešuosuose tualetuose yra mikrobų, bet tikrai labai maža dalis žmonių užsikrečia nuo jų viešuosiuose tualetuose. Jūsų kūno oda turi natūralią apsaugą nuo baisias ligas sukeliančių bakterijų. Žinoma, neskatiname Jūsų visiškai drąsiai sėsti ant klozeto viešuosiuose tualetuose, bet labai bijoti irgi neverta.

MITAS: Trinkti savo plaukus turi kasdien

Realybė: karštas dušas yra tai, ko mums reikia pabudus ryte ir prieš einant miegoti, bet ar reikia plaukus plauti kasdien? Tikriausiai ne. Plaukų plovimas yra individualus dalykas ir jis priklauso nuo plaukų riebalavimosi, plaukų tipo ir kitų veiksnių. Tačiau kasdienis galvos plovimas kenkia galvos odai, ji išsausėja (taip ir atsiranda pleiskanos).

Praleisk kasdienį galvos plovimą. Jei tikrai plaukai riebaluojasi itin greitai, puikus pagalbininkas gali būti sausas šampūnas arba pudra naudojama kūdikiams.

MITAS: Kuo daugiau šukuosi plaukus, tuo sveikesni jie bus

Jei tiki, jog nuo to kad kuo dažniau, ilgiau ir daugiau šukuosi plaukus jie taps gražesni ir sveikesni - klysti.

Tai nereiškia, jog visai nereikia jų šukuoti! Be abejo tai padeda išvengti susivėlusių plaukų, kuriuos vėliau pešdama tik dar labiau sužalosi plaukus, taip pat šukuodama juos šiek tiek paskirstysi plaukų drėgmę, bet dažnumas ir šukavimo trukmė tikrai nepadės padaryti plaukus gražesniais. Per dažnas plaukų šukavimas gali "sulaužyti" plauką, po to jis pradeda skilinėti.   

MITAS: Jei dezinfekuoti rankas, tai galutinai susidoroji su mikrobais

Realybė: Tikrai nori nesirgti ir neapsikrėsti mikrobais? Nenaudok priemonių skirtų dezinfekuoti rankoms. (Aišku, būna išimčių, jei, pavyzdžiui, valgysi mieste ar gamtoje) Geriau plauk rankas paprastu muilu! Dezinfekuojamosiose priemonėse yra daug alkoholio, o jis padeda tik šiek tiek geriau nei mūsų įprastas muilas. Galų gale, jei labai jaudiniesi dėl mikrobų ir bakterijų, plauk rankas antibakteriniu muilu!