7 maisto medžiagos padėsiančios mesti svorį

2018-05-26 13:30:00   Lina Preimontaitė (allwomenstalk.com)

Ar žinojote, kad egzistuoja tam tikros maisto medžiagos galinčios padėti jums mesti svorį? Taip, šios maistinės medžiagos iš tiesų gali pakeisti jūsų kūno chemines reakcijas tam, kad sudegintumėte daugiau kalorijų. Tai yra dietininko/ės svajonė ir tai yra visiškai įmanoma be jokių ekstremaliai griežtų valgymo planų. Trūkstant šių svarbių maisto medžiagų atsiranda neigiamas poveikis kuris pastebimai sulėtina jūsų medžiagų apykaitą. Be abejo svarbu yra ir mankštintis norint sustiprėti, padailinti formas ir pagerinti sveikatą, tačiau įtraukiant šias maisto medžiagas į savo dietą galite sukurti palankiausias sąlygas svorio metimui. Ar nekantraujate sužinoti kokios tos „stebuklingos“ maisto medžiagos, kurios padės jums netekti nereikalingų kilogramų? Štai 7 svarbiosios maistinės medžiagos. 

Vitaminas D

Pakankamas kiekis Vitamino D, kurio gausu žuvyje, yra būtinas jūsų organizmui tinkamai reaguoti į insuliną. Žemas Vitamino D lygis gali priversti jūsų riebalų ląsteles paversti cukrų riebalais ir kaupti riebalus vietoj jų šalinimo. Taigi gausiai valgykite žuvį, kad gautumėte pakankamai Vitamino D, nes tai yra viena maisto medžiagų, padėsianti jums atsikratyti riebalų.

Kalcis

Kalcis yra mineralas, kuris būtinas ne vien jūsų kaulams; jis taip pat veikia išvien su Vitaminu D padedant atsikratyti nereikalingo svorio. Kalcis skatina lieknėjimą prisijungdamas riebalus jūsų virškinamąjame trakte. Tai sustabdo dalies riebalų patekimą į jūsų kraujotaką.

Nuotrauka: www.sxc.hu

PROTEINAS

Be to, kad atbaido alkį, proteinas padeda jūsų kūnui deginti riebalus. Sulieknėkite ir atkurkite raumenų skaidulas po sporto valgydami liesą proteiną, tokį kaip kiaušiniai, žuvis ir vištiena. Jūs taip pat paspartinsite savo medžiagų apykaitą įtraukdami proteiną į savo dietos planą.

Nuotrauka: www.sxc.hu

OMEGA 3

Ar žinojote, kad Omega 3 riebiosios rūgštys suaktyvina fermentus, kurie sukelia riebalų deginimą ląstelėse ir tokiu būdu padeda lieknėti? Riebiosios rūgštys Omega 3 gali pagreitinti leptino atsiradimą smegenyse ir priversti smegenis aktyvuoti riebalų deginimą ir sulaikyti apetitą. Lašiša yra vienas iš gausiausiai šiais riebalais praturtintų šaltinių. Taip pat galite Omega 3 rūgščių gauti iš kai kurių riešutų, tačiau riešutai turėtų būti valgomi mažomis porcijomis, nes jie turi daug riebalų.

KONJUGUOTA LINOLO RŪGŠTIS

Konjuguota linolo rūgštis yra natūrali riebalų degintoja randama pieno produktuose. Tai yra riebalų rūgštis sukurta fermentacijos proceso, cheminio skaidymosi, metu. Kai vartojate liesą mėsą ir mažo riebumo pieno produktus ši rūgštis atsiranda organizme ir padeda pagreitinti jūsų medžiagų apykaitą ir riebalų deginimą.

MONONESOČIOSIOS RIEBALŲ RŪGŠTYS

Ar žinojote, kad įtraukdami nedidelį kiekį mononesočiųjų riebalų į savo mitybą jūs pagreitinsite savo medžiagų apykaitą? Šių riebalų galite rasti riešutų svieste, avokaduose, riešutuose ir net šokolade. Taigi, įtraukite šaukštelį riešutų sviesto, gabalėlį juodo šokolado arba saują riešutų į savo užkandžių racioną ir pastebėsite pokyčius. Įrodyta, kad mononesočiosios riebalų rūgštys mažina riebalinį audinį  ir stabilizuoja apetitą.

Nuotrauka: www.sxc.hu

POLIFENOLIAI

Polifenolių galite rasti žaliojoje arbatoje - šie antioksidantai suteikia žaliąjai arbatai jos sveikąjį medžiagų apykaitos greitinimo efektą. Moksliniai tyrimai įrodė, kad polifenoliai žymiai pagreitina medžiagų apykaitos tempą. Taigi, išgerkime puodelį žaliosios arbatos!

Nuotrauka: www.sxc.hu

 Dabar, kai jau žinote apie maisto medžiagų įtaką jūsų medžiagų apykaitai ir kūno formų pokyčiams, ko laukiate? Maži pokyčiai duoda didelius rezultatus. Ar šiuo metu propaguojate sveiką gyvensenos būdą? Jei taip, kaip tai darote?