10 populiariausių kūno kalbos klaidų

2018-05-27 12:45:00   Lina Nikitinaitė

Dirbu kompanijoje, kurioje mano bendradarbiai kasdien kalba kalba, kurios dar neišmokau, todėl norėdama suprasti, kas vyksta aplinkui, pasikliauju neverbaline komunikacija, kitais žodžiais įvardyjama kūno kalba. Prieš tai rašytuose straipsniuose ją įvardijau kaip tikrai galingą įrankį, kuris padeda suprasti aplinkinių elgesį, bent jau man. Tačiau žinant, jog mūsų kūnas yra operuojamas mūsų limbinės sistemos bei veiksmų seka yra pasąmoningas procesas, dažnai nesuprasdamas mūsų kūnas parodo tai, ko visai nereikėtų aplinkiniams žinoti. Todėl akylai stebėkime ar:

Nevengiame akių kontakto

Tuo atveju, kuomet sakai teisybę, nevenk žiūrėti į akis, nes taip nesukursi įspūdžio, jog negerbi pašnekovo ar meluoji.

Esi suglebęs

Suglebęs kūnas negali nieko kito signalizuoti aplinkiniams, kaip, kad esi savimi nepasitikinti, žemos savivertės asmenybė, kuri neturi energijos, niekam.

Silpnai spaudi ranką

Silpnas rankos paspaudimas simbolizuoja, kad esi silpnas žmogus, tačiau per stiprus rankos paspaudimas gali sukurti įspūdį, jog esi agresyvi asmenybė, todėl išlaikyk balansą ir ranką spausk tvirtai.

Nuotrauka: www.sxc.hu

 Kryžiuojame rankas

Aš visuomet savo draugams ar draugėms liepiu atkryžiuoti rankas, kadangi taip yra sukuriamas barjeras, kuris simbolizuoja, kad esi uždaras, savi nepasitikintis ir kitų bijantis žmogus.

 Žiūrime į apačią

Šnekant prieš auditoriją, būtina vengti žiūrėjimo į apačią, priešingai, reikia palaikyti ryšį su auditorija, kitu atveju tu prarasi pagarbą ir galią, o auditorija nebeklausys tavęs.

Jei tai darai kasdienėje situacijoje, žmonės apie tave gali susidaryti įspūdi, jog nesijauti gerai ar esi drovus.

Atsiloši

Pokalbio metu atsilošdama/s sudarysi per didelį atstumą ir kitam pokalbio dalyviui parodysi, jog jautiesi nepatogiai, esi nesuinteresuota/s ar nesutinki su tuo, kas ką tik buvo pasakyta.

Nenusėdi vietoje ar lieti plaukus

Jei pastoviai judėsi ir nenusėdėsi vietoje, žaisi ar liesi plaukus, sudarysi įspūdį, jog tu jautiesi nejaukiai ar turi energijos perteklių.

Neįsibrauni į kitų asmeninę erdvę

Jeigu esi arčiau, nei per ištiestos rankos ilgį, prie savo kolegos/-ės, tai gali jai/-m sukelti nemalonų pojūtį ir ji/-s bus linkęs/-usi atsitraukti, o apie tave susidarys nuomonę, lyg būtum tas žmogus, kuris negerbia kito žmogaus bei peržengia visas asmenines kito žmogaus ribas.

Nuolatinis žiūrėjimas į laikrodį

Žiūrėjimas į laikrodį ant sienos ar ant rankos, net jei ir žiūri pro šalį žmogui, kuris tuo metu kalba su tavimi, apie dave sudarys įspūdį, kad esi visiškai nesusidomėjęs/-usi apie tai, kas kalbama bei įdentifikuos tave kaip arogantišką žmogų.

Pastovus raukymasis ar rūsti išvaizda.

Susiraukęs veidas ar rūstus žvilgnis dažnai yra netyčinis ir nesąmoningas emocijų parodymas, bet visiems aplinkiniams tai reiškia, kad esi nepatenkinta/-s ir nesutinki su tuo, kas ką tik buvo pasakyta.

Moteriškame kolektyve veido išraiškos bei prieš tai minėti gestai labai akivaizdžiai matomi. Vyrai nėra tokie ekspresyvūs, kaip moterys, todėl dažnai suprasti juos nėra sunku, tačiau moterys viską gali pasakyti ir be žodžių, todėl jei nori suprasti, ką kolegė, ypatingai toji, su kuria jūsų santykiai intensyvūs, sako ir galvoja apie tave, tiesiog stebėk jos kūna ir kūnas taps žymiai iškalbesniu įrankiu, nei žodžiai (o jie yra tam, kad pasakytume tai, ko kūnas niekuomet nesumeluos). Sėkmės!