Ruošiamės vasarai – puoselėjame savo odą

2018-04-01 14:00:00  

Pavasaris – atsinaujinimo metas, todėl šylant orui svarbu atnaujinti ne tik drabužinę, bet ir atgaivinti žiemą nuvargintą odą. Kaip pasiruošti artėjančiai vasarai ir suspindėti švytinčia ir sveika oda, pasakoja grožio ekspertas Andrius Kličius.

Šaltuoju metų laiku oda patiria daugybę išbandymų:  žvarbus vėjas ir šildomas patalpų oras neigiamai veikia ne tik veido, bet ir kūno odą. Dėl neigiamo aplinkos poveikio oda greičiau netenka drėgmės, todėl išsausėja ir praranda elastingumą, o tai yra vienas iš veiksnių, lemiančių ankstyvą odos senėjimą. „Nuolatinė temperatūros kaita neigiamai veikia ne tik odos paviršių, bet ir gilesnius jos sluoksnius – drėgmės trūkumas pažeidžia tarpląstelinį odos sluoksnį, kuris yra ypač svarbus hialurono ir kolageno, saugančių odą nuo senėjimo, gamybai. Todėl norint atgaivinti pavargusią odą ir paruošti ją artėjančiai vasarai reikia įdėti pastangų,“ – sako grožio ekspertas Andrius Kličius.

1. Nušveiskite

 „Norint atgaivinti išsausėjusią ir sudirgusią odą turime ją intensyviai drėkinti, tačiau iškart pulti naudoti drėkinamuosius kremus nepatariama. Pirma, odą reikia tam paruošti, todėl būtina ją nušveisti. Odos paviršiuje susikaupusios negyvos ląstelės trukdo drėgmei prasiskverbti į gilesnius odos sluoksnius, todėl susilpnina net ir pačių geriausių priemonių poveikį“, – paaiškina ekspertas. Pasak jo, ši taisyklė galioja tiek veido, tiek kūno odai – taip pašalinamos negyvos ląstelės bei suaktyvinama kraujotaka odos paviršiuje, todėl ji atgaivinama ir iš vidaus. Šveičiant  veido odą A. Kličius rekomenduoja rinktis švelnius enziminius šveitiklius – juose gausu natūralių augalinių fermentų, kurie suminkština suragėjusius odos sluoksnius ir švelniai juos nušveičia. „Siekiant itin greito efekto, patariu išbandyti putojantį „Sampar“ šveitiklį, kuris naudojamas ant sausos odos, o vėliau nuplaunamas vandeniu. Puikius rezultatus garantuoja ir šveicariškas „Artemis“ šveitiklis, kurio sudėtyje yra natūralių aguonų grūdelių“, - pataria ekspertas.

2. Atgaivinkite

 Nušveitus odą būtina sugrąžinti per žiemą prarastą drėgmės pusiausvyrą. „Vietoje žiemą įprastų nuo šalčio saugančių ir maitinančiomis medžiagomis praturtintų kremų pavasarį verčiau rinktis lengvesnės konsistencijos kremą ar losjoną. Vandens pagrindu pagamintos ir mineralais bei vitaminais praturtintos priemonės atgaivina pavargusią odą ir suteikia jai sveiko švytėjimo“, – sako A. Kličius. Pasak jo, odai atgavus natūralią drėgmės pusiausvyrą bei pasisotinus reikiamais mineralais ir vitaminais pagerėja jos būklė ir išvaizda – oda įgauna sveiką atspalvį, tampa elastinga, švelnesnė.

3. Saugokite ir puoselėkite

 „Žiemos metu taip pasiilgstame saulės, kad pavasarį pamirštame, jog būtent pirmieji saulės spinduliai daro didžiausią neigiamą poveikį mūsų odai“, – pavasarį odos laukiančius pavojus primena ekspertas. Anot jo, patogiausia išeitis – įsigyti daugiafunkcinę kosmetikos priemonę, kuri ir drėkintų, ir  saugotų nuo UV spindulių. Artėjant vasarai itin populiarūs tampa nuo neigiamų saulės spindulių apsaugantys veido priežiūros fluidai (pavyzdžiui: „Clinique Super City Block Oil Free Daily Face Protector SPF 40”),  kurie suteikia odai papildomo švytėjimo, o juose esantys spalvos pigmentai maskuoja odos nelygumus. „Nuo paprastų apsauginių losjonų šios priemonės skiriasi tuo, kad jos ne tik puoselėja odą, bet ir apsaugo nuo UV spindulių kur kas ilgesnį laiką. Dažnai pamirštame, kad saulė daro neigiamą poveikį ne tik paplūdimyje, bet ir mieste, todėl šios priemonės padeda saugoti odą kasdien“, – pasakoja ekspertas.

4. Pasirenkite saulės vonioms

„Artėjančiam vasaros sezonui, kai norime pasipuošti auksiniu įdegiu, turime ruoštis iš anksto. Pasiruošimą saulės vonioms taip pat turėtume pradėti nuo odos šveitimo – oda tampa lygesnė, todėl besimėgaujant saulės spinduliais įgauna tolygesnį įdegį“, – sako grožio ekspertas Andrius Kličius. Anot jo, pavasariui skirtos kūno priežiūros priemonės šiandien ne tik lepina odą, bet ir džiugina egzotiškais kvapais, kurie kaskart primena apie artėjančias atostogas. „Vietoje įprasto kremo galima išbandyt ir vadinamąjį kūno jogurtą (pavyzdžiui: “Attirance Body Yoghurt Grapefruit“), kuris pasižymi itin malonia konsistencija ir akimirksniu įsigeria, todėl jį naudoti išties patogu“, – sako A. Kličius.