Išsiskyrimas – kilimas aukštyn ar laiptelis žemyn?

2017-01-31 18:16:00   Lina Nikitinaitė

Tave paliko mylimas vaikinas, o gal tu jį nusprendei palikti ir atrodo, lyg žemė slystų iš po kojų... Žodžiais neapsakomas jausmas, bet užklupo jis kiekvieną iš mūsų ne kartą ir ne du, tačiau vienoms iš mūsų tai tampa tramplynu kylant aukštyn, kitos susigūžia į savo mažą kiautą ir tūno ten mėnesiais, tačiau ar tai iš tikrųjų yra laiptelis žemyn, o gal puikus metas kilti aukštyn?

Ne kartą man teko išsiskirti su vaikinu. Pirmosios dvi savaitės – lyg moralinės pagirios, deja, nuo jų vaistų dar niekas nesukūrė, tačiau vieną pamoką išmokau visam gyvenimui – nei vienas iš vaikinų nevertas mūsų ašarų, nervų, blogos nuotaikos... Paklauskime savęs, ar tai keičia esamą situaciją? Deja, ne, bet tai keičia tave, nes tai tavo pačios pakilimas į „aukštesnes pareigas“, todėl aš atlikau namų darbus „pliusų-minusų“ kategorijoje su tikslu nors vienai moteriškosios giminės atstovei palengvinti gyvenimą.

Pirmiausia, ką gali padaryti būdama šioje situacijoje, tai tiesiog įdiegti į savo galvelę programėlę „Aš jam per gera, todėl galiu būti geresnė pati sau“. Būkime optimistės ir pradėkime save vertinti dar geriau – padovanok sau abonementą į sporto klubą, operą, nueik pas kosmetologę, nusidažyk plaukus ar pakeisk šukuoseną. Nutinka kartais, kad mes pamirštame tai padaryti, nes skubame į pasimatymą, o kadangi esi laisva, dabar gali būti sau dosnesnė.

Nuotrauka: Grožioguru.lt (fot. Romualdas Imbrasas)

Antra, pakeisk mąstymą! Tai gal net svarbiau už pirmąjį punktą, bet tam reikia daugiau pastangų, nei nueiti pas manikiūristę, bet viskas įmanoma. Nuo ko pradėti? Mane visuomet išgydo frazė „Ačiū Tau, kad palikai vietos geresniam už tave!” Šiek tiek sarkastiška, piktoka frazė, bet labai teisinga, nes juk taip ir nutinka, kad užsivėrus langui, atsidaro durys, pro kurias vaizdas daug įvairesnis, o gal net ir seksualesnis...

Trečia, skirk laiko draugėms, šeimai, socialinei veiklai. Nieko nėra geriau, kaip nuveikti gerą darbą ir nesvarbu kam – vietoje mamos išplauti indus, už brolį nuvešti knygą į biblioteką, o gal suorganizuoti renginį. O tam, kad darbus būtų smagu daryti, aš visuomet atsimenu vieno mano buvusio žodžius: „Už blogus darbus atlygina septynis kart blogu, už gerus – du kart geru.“

Ketvirta, praėjus pykčiui, pagiežai, sielvartui, nerimui ir visoms kitoms neigiamoms emocijoms apžvelk laiką, kurį turėjai su savo buvusiuoju - apmąstyk, ką išmokai, patyrei, ką pažinai, pasidžiauk, kokią save atradai kartu būdama su juo ir garsiai, raštu, o gal tik mintyse padėkok jam, kad jis tave daug ko išmokė, nes jis tą tikrai padarė!

Galiausiai, kiekviena iš mūsų turėtų suprasti, kad niekas nevyksta veltui – nei vienas žmogus į mūsų gyvenimą neateina veltui, jis yra rezultatas mūsų veiksmų ir minčių, nes kaip elgiesi, apie ką mąstai, tokius žmones ir pritrauki. Taip buvo ir bus, o jei tavoji meilė pasitraukė iš tavo gyvenimo, tuomet tai nebuvo meilė, nes tai, kas tikra, lieka visam gyvenimui, o tai, ko neturi būti tavo gyvenime niekuomet ir nebus.