Taip! Sekso nauda mūsų sveikatai ir laimei

2017-01-30 21:02:00   vertė: Indrė Gadeikytė (shine.yahoo.com)

Tai – kad seksas yra smagus užsiėmimas – niekam ne naujiena. Bet ar žinojote, kad tikroji sekso nauda žmogui slypi „Didžiajame O“? Moksliniais tyrimais įrodyta, kad orgazmo dėka tampame laimingesni ir sveikesni: patiriame mažiau streso, geriau miegame ir žinoma atrodome laimingi (Taip, taip, taip!).

Kiekvieną kartą patiriant orgazmą, išsiskiria hormonai, atkuriantys smegenų, kūno ir organizmo ląsteles. Skaitykite toliau ir sužinosite kaip seksas gali įtakoti Jus laimingesniam ir geresniam gyvenimui.

KOKYBIŠKESNIS MIEGAS

Miegas yra būtinas energijos palaikymui ir streso numalšinimui. „Seksualinis malonumas mums gali būti geresnis pagalbininkas, nes patiriant orgazmą, tiek pas vyrus, tiek pas moteris išsiskiria oksitocinas (cheminė medžiaga), mažinantis stresą smegenyse“, - aiškina daktaras Paul Zak. „Taigi, norint pasiekti orgazmą, turite būti pakankamai atsipalaidavę, nes priešingu atveju smegenų dalis, kuri už tai atsakinga, silpsta. Kitaip tariant, turite atsipalaiduoti ir nusiteikti seksui.

Seksas atima daug energijos. Raumenų judėjimas ir susitraukimai degina juose skauptą energiją. Kai ši energija išeikvojama, organizmą užpildo hormonai, mes intuityviai nugrimztame į ramybės būseną. Šis atpalaiduojantis orgazmo poveikis paaiškina, kodėl žmonės prieš miegą turi polinkį užsiimti masturbacija.

Seksas nuramina mūsų mintis

Pagal Amerikos depresijos ir nerimo asociacijos tyrimus, 6,8 mln. suaugusiųjų yra kamuojami nerimo sutrikimų. Moterys – du kartus dažniau nei vyrai. Seksas neišgydo nerimo ligų, tačiau orgazmas gali mums padėti pasiekti ramesnę smegenų būseną. Paprastesnis būdas tai padaryti – masturbacija.

„Masturbacija gali apmalšinti nerimą: moteris paskęsta savo kūno pažinime ir malonumo ieškojimuose“ - sako daktarė Northrup. Kai mes pasiekiame fizinį malonumą, kūnas atsipalaiduoja, organizmas prisipildo dopamino ir serotonino. „Trumpai tariant, tai tos pačios medžiagos, kurių yra vaistų sudėtyje, skiriamų moterims nuo depresijos“ - aiškina daktarė.  Patirdami orgazmą, mes atsiduriame galingoje ekstazės būsenoje.

Seksas „liepia“ PMS trauktis!

Dešimtmečiais tyrimai rodo, jog aktyvaus seksualinio gyvenimo dėka išskiriamas oksitocinas ir „geros savijautos“ endorfinai, kurie malšina priešmenstruacinius skausmus. Štai labai įdomus faktas: malonumo ir skausmo centrai smegenyse yra toje pačioje dalyje.

Taigi, kaip su priešmenstruaciniais spazmais? Tyrimai rodo, jog moteris orgazmo metu gali ištverti dvigubai didesnį skausmą nei įprastai. Taigi, endorfinai ne tik atkuria mūsų homeostazę, bet  ir apsaugo nuo pilvo skausmų.

Seksas ir stresas yra labai susiję, ypač tai taikoma moterims. Didelis streso kiekis gali paveikti moters libido. Priešingai, sekso patirtis gali būti efektyvus „vaistas“ nuo streso. Ir tai priklauso ne tik nuo Jūsų mąstymo. Seksas normalizuoja kraujospūdį ir stabdo streso hormono kortizolio poveikį.

Daugelis galvoja, jog stresą numalšinti galima tik seksu su partneriu, tačiau „solo“ taip pat naudinga: mankšta širdžiai, gilus kvėpavimas reikalingas plaučiams, taip pat pagerėja kraujotaka. Orgazmas atpalaiduoja mūsų smegenis, tuo tarpu dubens raumenys mankštinami. Galų gale, juk tai pigiau nei bet kokia terapija!

Seksas sustiprina jausmus ir emocijas

Meilės ir laimės hormonas – oksitocinas – sustiprina mūsų emocinį ryšį su kitais. Ir tai galima psakyti ne tik apie moteris. Statistiškai įrodyta, jog vyrai, propaguojantys monogaminius santykius, paveikti oksitocino, su kitomis moterimis flirtuoja žymiai mažiau! Moksliškai įrodyta, kad žmogus patyręs oksitocino poveikį, tampa labiau pasitikintis savimi, nuoširdesnis, dosnesnis, gailestingesnis kurį laiką. Taigi, seksas ne tik suartina mus su partneriu, bet ir skatina geriau elgtis su nepažįstamaisiais.