23 lengvos idėjos, kaip suorganizuoti savo gyvenimą

2018-07-28 10:00:00   Parengė: Aistė Pakėnaitė

Tikriausiai visi mes pažįstame nemažai žmonių, kurie visada viską spėja… Taigi, dabar tavo eilė išbandyti pigius  ir paprastus būdus viską sudėlioti į vietas ir suvaldyti chaosą.

Surikiuok savo dėžutes

Žurnalų laikiklį  išnaudok kaip įvairių dėžučių su sumuštinių maišeliais, aliuminio folijos, politieleno plėvele laikikliu. Viskas bus vienoje vietoje ir ranka pasiekiama.

Susuk Virves

Kroviklius, kabelius, prailgintojus  susuk į tualetinio popieriaus ritinėlius ir laikyk juos vienoje dėžėje. Tai padės išvengti painiavos!

Išnaudok vietą po kriaukle

Sukabink visas purškiamas priemones taip, kad atsidarius spintelę jos būtų po ranka.  

Susikurk lankstymo sistemą

Jei nori turėti tvarkingus stalčius, daiktus gražiai sulankstyk ir dėliok horizontaliai  užpildydama   kiekvieną  stalčių nuo pradžios iki pabaigos. Kai rūbai taip sudėti, tu, atsidariusi stalčių, matysi viską, ką turi, ir niekas daugiau nepasimes.

Gražiai sudėliotos virtuvės priemonės

Kas sako, kad lentynų ir spintelių organizavimas tik ofisui? Taip gali susidėlioti ir tu savo pjaustymo lenteles ir kepimo formas. Bus lengva prieiti ir pasiekti!

Sukabink savo šalikus ir skareles kaip profesionalas

Tau prireiks dušo užuolaidų žiedų, ir viskas. Ant dušo užuolaidų žiedų,  suvertų ant pakabos, sukabink skareles ir šalikėlius. Jie niekada nebus susirangę ir lengvai pasiekiami.

Laikyk lovos užvalkalų  komplektą kartu

7 būdas: Paslaptis atskleista : jei švaraus komplekto neketini naudoti, tiesiog gražiai sulankstyk ir viską sudėk į pagalvės užvalkalą. Niekada nieko nepamesi!

Pasidaryk pats

8 būdas: Gali pati pasidaryti nuostabius batų laikiklius. Tiesiog paimk vielinę pakabą, nuimk apatinę pakabos vielą ir viršutines vielutes užlenk, kad jų galai būtų panašūs į kablius. Sukabink savo batelius.

Žaislų paradas

9 būdas: Išnaudok vielinius sodo vazonus kaip žaislų laikiklius. Paprasčiausiai  pritvirtink vazonus prie sienos vaikų  aukštyje. Sudėliok visus žaislus ir džiaukis vaikų kambario švariomis grindimis.

Sukabink savo papuošalus vertikaliai

10 būdas:

 Išnaudok virtuvinio popieriaus laikiklį. Suverk visas turimas apyrankes. Taip matysi , ką turi ir bus daug lengviau nuspręsti, ką užsidėti.

Matyk tai, ko reikia labiausiai

11 būdas: laikyk būtiniausius daiktus lengvai pasiekiamoje vietoje. Raktai, skėtis , šuns pavadėlis, akiniai – viskas tilps ant durų uždedamame  permatomame batų laikiklyje. Tiesiog jį išnaudok -  laikyk visokius mažmožiams.

Surink savo plaukų segtukus

12 būdas: tuščią tic-tac dėžutę išnaudok kaip paprastų plaukų sagučių dėžutę. Jie niekada nepasimes ir nesimėtys -  turėsi juos vienoje vietoje. 

Išvenk automobilio netvarkos

13 būdas: plastikinę dėžę gali išnaudoti žaislams, žaidimams, knygoms. Taip mažieji turės, ką veikti mašinoje, ir nenuobodžiaus važiuodami. Gali dėžę išnaudoti ir sau : sudėk  užkandžius, servetėles ir akinius. Juk nežinai, kada ko gali prireikti.

Laidų surašymas

14 būdas: jei kartais sunku atskirti vienodai atrodančius kabelius ir jų jungiklius, užkabink jiems mažas etiketes ir niekad nepasiklysi išjungdama ne tą jungiklį.

Pirkiniai

15 būdas: pirkiniams laikyti mašinoje naudok  skalbinių dėžę. Vietos daug, niekas neiškris. Labai patogu. Ir labai lengva grįžus namo jas parsinešti į virtuvę.

Nesupainiok  skalbinių

16 būdas: užrašyk paprastu nuplaunamu markeriu ant skalbimo mašinos, kurie rūbai neturėtų patekti į džiovinimo mašiną. Markerį lengvai nuvalysi su virtuviniu popieriumi. O tavo mėgstamas megztukas niekada nesusitrauks.

Išvenk krūvos popierių

17 būdas: kad išvengtum didelių  laikraščių , reklaminių lankstinukų, sąskaitų krūvų, suskirstyk jas į tris grupes: perdirbimui, išmetimui ir sąskaitos, kurias reikia saugoti.  Sumažink skaičių  sąskaitų  gaunamų paštu. Patogiau jas gauti į emeilą. 

Nuotrauka: www.sxc.hu

 

Nepamesk garantijų ir instrukcijų

18 būdas: kad nepasimestų daiktų instrukcijos ir garantijos, tiesiog priklijuok jas su lipnia juosta, įdėjusi į plastikinį maišėlį,  prie pirkinio dugno.

Daugiau jokių vienišų kojinių

19 būdas: ateivių egzistavimas yra lengviau paaiškinamas nei kojinių išnykimas. Todėl jas skalbk sudėjus į vieną skalbimo maišelį. Ir niekada jos nepasimes.

Išrikiuok savo peilius

20 būdas:  pasikabink  magnetinį peilių laikiklį  ant sienos patogioje vietoje virtuvėje. Tai padės išlaikyti peilius švarius ir sunkiai pasiekiamus mažiesiems.

Išsaugok vaikystės šedevrus

21 būdas:  vaikai iš darželių ir mokyklų parneša daug piešinių, darbelių ir šiaip mielų smulkmenų. Bet bėda, kad vietos ant šaldytuvo nėra tiek daug, kad sukabintum juos visus. Steill rekomenduoja paskirti kiekvienam vaikui po plastikinę dėžę savo kūriniams  laikyti.

Racionalizuok savo išmanųjį telefoną

22 būdas:  išmaniojo telefono tikslas padaryti tavo gyvenimą lengvesniu ir padėti atsikratyti streso. Suskirstyk savo telefono erdvę, kad būtų lengva ir greita juo naudotis:” sugrupuok panašios kategorijos programas: žaidimai ir naujienos, ir tuos, kuriuos naudojate nuolat,”  -  sako Steill. Išmanusis telefonas  turi programą kuri padeda sugrupuoti, o į Androidą galima atsisiųsti nemokamą programą. Ir jei kažkurios programos nenaudoji tris mėnesius – ištrinki ją.

Rask vietą plastikiniams maišeliams

23 būdas:  visi mes žinome, kad laikome neišsenkamas atsargas plastikinių krepšelių. Apgyvendink savo maišelius tuščioje dėžutėje nuo servėtėlių.

Ką netvarka pasako apie tave?

“Chaosas namuose labai panašus į chaosą galvoje,” – sako David H. Freedman, knygos  „Tobula netvarka” bendraautorius.

„Kaupėjai” – jie linkę būti geri organizatoriai  todėl, kad  visada svarbiausius daiktus deda ant viršaus ir gali greitai juos surasti” – jis sako. - Tipiški “kaupėjai”  yra intuityvus, praktiški, paprasti ir atsipalaidavę”.

“Kimšėjai” – žmonės, kurių stalčiai ir spintos, spintelės kimšte prikimštos daiktų - Dažnai yra intravertai ir emocingi  žmonės.  Išoriškai jie gali atrodyti ramūs ir šalti, bet viduje visada bus uraganas.

“Išsiblaškėliai” – tie, kurie  palieka daiktus bet kur ir gali atrodyti atitrūkę, - sako D.H.Freedman. - Jiems nesvarbu, jei kitiems jų netvarka nepatinka.”

“Slėpėjai “– jie linkę būti diplomatiški ir slėpti netvarką -  sugrūsti  viską į vieną niekam nematomą ir nepasiekiamą vietą.

“Žmonės, kurie sukuria didžiulę netvarką namuose ir tik tada imasi tvarkymo ,– vadinami ” didieji sprogdintojai” – sako D.H. Freedmanas. -  Jie yra jautrūs, linkę kaltinti save. Giliai viduje  netvarka juos nervina ir jie jaučiasi kalti dėl to , kad taip apsileido. Bet  kai susitvarko vėl viskas kartojasi iš naujo.”