Blogiausi grožio ir odos priežiūros įpročiai

2017-03-24 13:25:00   parengė: Dovilė Vaičiulionytė (becomegorgeous.com)

Kartais jūs galite pažeisti savo odą bandydami ją apsaugoti blogais būdais. Susipažinkite su blogiausiais odos priežiūros įpročiais ir išmokite jų vengti. Daug moterų netinkamus įpročius įtraukia į savo kasdienę odos priežiūros rutiną galvodamos, kad elgiasi teisingai. Apžvelkime 7 blogiausius grožio ir odos priežiūros įpročius, kuriuos tučtuojau turėtumėte nutraukti.

1.      Per dažnas drėkinimas ir valymas

Pervalius sausą odą galite ją sudirginti, o per didelis drėkinimas yra vienas iš blogiausių įpročių,ypač jei naudojate šveitiklius. Rinkitės drėkinamąjį kremą su AHAs geriausiems rezultatams užtikrinti, be jokių odos pažeidimų.

2.      Stabdykite senėjimą

Jūsų kaklas ir skruostai gali atrodyti puikiai, neįdedant daug pastangų, kai jums 20, tačiau jūsų odos suglebimas gali būti viena iš pasekmių, jei blogai rūpinsitės. Jūs turėtumėte pamiršti blogus įpročius,kurie gali sendinti odą, ir žinoti tai, kad drėkinimas ir saulės apsauga yra neatsiejami odos priežiūros elementai, kurie apsaugos jūsų odą nuo priešlaikinio senėjimo ir suglebimo.

3.      Kojų plaukų skutimas po vonios

Jei jūsų kojos mirko 10-15 minučių, jūs turėtumėte atidėti skutimą, nes oda yra  susiraukšlejusi ir išbrinkusi, o taip ji trukdo jums pasiekti plaukelių šaknis. Į blogų įpročių sąrašą taip pat įtraukiamas ir skutimosi kremo pakeitimas dušo žele.

4.      Pastovus produktų su kortizonu naudojimas

Kortizono (steroidinio hormono) kremai yra puikūs išbėrimams, pleiskanojimui ar raudonėjimui gydyti, tačiau jie niekada neturėtų tapti kasdienės odos priežiūros dalimi. Piktnaudžiavimas kortizonu yra labai blogas įprotis, kadangi oda tampa nuo jo priklausoma, o ilgai naudojant, jis pradeda skaidyti kolageną, o tai neatneš nieko gero jūsų odai.

5.      Kovojimas su akne senamadiškais būdais

Spuogų spaudymas yra pats blogiausias įprotis, nebent jūs žinote kaip tai daryti teisingai. Bakterijos yra įstumiamos giliau į poras, o tai gali įtakoti uždegimą, infekciją ir pratęsti spuogų buvimą. Atsargiai naudokite produktus su benzolio peroksidu kovai su spuogais: pasirinkite vieną produktą su ne didesniu kaip 2,5% benzolio peroksido ir tepkite labai atidžiai tik ant inkštiro, neliečiant odos aplink.

6.      Nesirūpinimas makiažo priemonėmis

Purvini šepetėliai ir besibaigiančio galiojimo makiažo priemonės gali sukelti bėrimus ir infekcijas. Įpraskite plauti makiažo šepetėlius po šiltu muiluotu vandeniu ir išmeskite visas makiažo priemones, kurių tekstūra,kvapas ar spalva pakito nuo naudojimo pradžios.

 7.      Tikėjimas, kad makiažas suteiks jums apsaugą nuo saulės (SPF)

Nebent jūs naudojate labai daug makiažo pagrindo, tuomet jūs tikriausiai negausite pažadėtos apsaugos. Ypač vasaros metu įsitikinkite, kad naudojate tinkamą priemonę apsaugai nuo saulės, prieš naudojant makiažo priemones. Jeigu makiažas ir apsaugo jūsų veidą, jis neapsaugos jūsų kaklo ir krūtinės, o tuomet jūsų oda pasens anksčiau laiko.