Kaip pasiekti užsibrėžtą tikslą

2018-04-29 11:14:00  

Išsikelti tikslus – lengviau nei juos įgyvendinti. Baiminatės mesti darbus pusiaukelėje? Tereikia pasinaudoti keliais patarimais, kurie padeda iki galo atlikti užsibrėžtas užduotis. Visų pirma derėtų susilaikyti nuo pagyrų apie ketinimus nuversti kalnus, rašo „Businessinsider.com“. Atskleisdami planus žmonės pernelyg anksti patenkina savo ego, todėl griebtis realių darbų tampa sunkiau.

Didžių tikslų viešinimas savotiškai veikia smegenis, kurios pasąmoningai įtiki, esą tikslas jau pasiektas, ir sumažina motyvaciją stengtis. Be to, eksperimentai atskleidė, kad savo tikslų neatskleidęs žmogus bando juos įgyvendinti kruopščiau ir įdeda daugiau pastangų. Taip pat patartina negalvoti apie pasitenkinimą, kuris apims pasiekus tikslą, verčiau sutelkite dėmesį į pačią užduotį. Antra, pasinaudokite anoniminių alkoholikų metodu – kelionė tikslo link trunka daug dienų, todėl neapsikraukite gniuždančiu visos odisėjos svoriu, sutelkite dėmesį į tą kelio atkarpą, kuri trunka šiandien ir dienos pabaigoje galėsite mėgautis maža pergale.

Nuotrauka: Grožioguru.lt (fot. Romualdas Imbrasas)

Galite nusibraižyti lentelę arba diagramą, kurioje žymėsite savo pažangą. Vizualus progreso stebėjimas stimuliuoja motyvaciją. Abejojate dėl savo tikslų prasmės? Tuomet pasinaudokite Steve’o Jobso patarimu ir įsivaizduokite savo laidotuves. Anot jo, suvokimas, kad vieną dieną teks atsisveikinti su šiuo pasauliu, – puikiausias kelrodis priimant svarbius sprendimus. Pagalvokite, ką paliksite po savęs ir ką prie kapo duobės apie jus kalbės giminės bei draugai.

Kelionės pradžioje išsikelkite ambicingus tikslus, tačiau nebijokite bėgant metams nuleisti kartelę, nes tik gyvenimo brandoje suvoksite tikruosius savo poreikius. Galų gale prisiminkite, kad savanaudiškumas ir altruizmas – dvi to paties reiškinio pusės, todėl padėkite kitiems žmonėms siekti užsibrėžtų tikslų. Banali tiesa – duoti maloniau, nei imti – lengvai pritaikoma ir pakeliui į asmeninę sėkmę. Pagalba artimam ar svetimam asmeniui veikia tarsi dvasiniai laimės vitaminai.