5 kasdieniai produktai, padėsiantys nugalėti dėmes

2017-09-17 19:33:00   Justina Umaraitė

Kuri iš mūsų šiais laikais nori išleisti krūvą pinigų brangiems valikliams bei balikliams? Pats metas atsikratyti nereikalingų tarpininkų ir čiupti į rankas tai, kas tikrai pašalins visas dėmes. O geriausia tai, jog šiuos daiktus tikrai turi savo spintelėje!

AMONIAKAS

Su tokiomis dėmėmis kaip kraujas, žolė ar pomidorų padažas kartais nesusidoroja net pats geriausias ploviklis. Tokiu atveju verta išmėginti... langų valiklį. Tik rinkis tą, kurio pagrindas – amoniakas, mat tai jis įveikia giliai į audinį įsigėrusias dėmes. Nepamiršk – valiklis turi būti bespalvis, antraip rizikuoji sugadinti savo mylimiausią palaidinę. Norėdama atsikratyti įkyrios dėmės, paprasčiausiai užpurkšk langų valiklio ant išteptos drabužio vietos ir leisk jam įsigerti. Optimaliausias laikas – 15 minučių. Po to patrink audinį švaria šluoste, nuplauk šaltu vandeniu ir mesk į skalbimo mašiną.

Nepamiršk:

  • Prieš naudodama valiklį išbandyk jį nepastebimoje vietoje, pavyzdžiui, ant siūlės, ir įsitikink, kad jis neišblukins audinio spalvos.

  • Naudok tik šaltą vandenį ir nedėk drabužio į džiovyklę kol dėmė visiškai neišnyks.

  • Nenaudok amoniako norėdama išvalyti šilką ar vilną, taip pat – tuos drabužius, kuriuose yra šių medžiagų.

  • Jei audinio spalva pakito, užpilk baltojo acto ir nuskalauk jį vandeniu. Rūgštus actas neutralizuoja šarminį amoniaką.

BALTASIS ACTAS

Lyg žiema neužtektinai kankintų tavo batus ledu, sniegu ir pažliugusia purvyne, juos puola ir druska, kuri barstoma tam (kaip ironiška), kad pašalintų iš tavo kelio sniegą bei ledą. Toji druska ant batų dar palieka ir itin bjaurias baltas dėmes, gali tapti įtrūkimų priežastimi arba net įtakoti audinio irimą. Tam, kad galėtum ją pašalinti ir užkirstum kelią galutiniam mylimiausių žieminių batų suniokojimui, nuvalyk dėmes vos joms atsiradus su baltajame acte sudrėkinta audinio skiautele.

WD – 40 

Mineralinės alyvos pagrindu pagamintas aerozolis, skirtas paviršių apsaugojimui nuo drėgmės, padės susidoroti su kraujo dėmemis. Kai suteiksi pirmąją pagalbą kraujuojančiam asmeniui, siūlome pereiti prie išteptų jo drabužių. Purkšk WD – 40 tiesiai ant dėmės, palauk keletą minučių ir plauk drabužį kaip įprastai. WD – 40 iškels dėmę į paviršių ir palengvins jos pašalinimą iš audinio. Tik naudok jį kuo greičiau – kuo šviežesnė dėmė, tuo lengviau ją išvalysi. WD – 40 taip pat padės įveikti lūpų dažų, purvo, tepalų ir rašalo dėmes.

SODA

Ar jau pabodo matyti įsisenėjusias prakaito dėmes ant marškinių apykaklės? Ar jau nebegali žiūrėti į pakitusios spalvos rankogalius? Užkurk jiems tikrą pirtį pasitelkusi į pagalbą valiklį, pagamintą iš sodos ir baltojo acto (maišyk šiuos produktus santykiu 3 / 2). Užtepk šio valiklio ant dėmių likus pusvalandžiui iki skalbimo. Šis mišinys taip pat padės pašalinti miltligės paliktas dėmes. 

ACTAS

Nori pamatyti kaip nuo tavo marškinėlių nyksta prakaito dėmės? Tuomet užpilk šiek tiek acto tiesiai ant dėmių ir gerai patrink, o tuomet mesk į skalbimo mašiną. Actas taip pat pašalins dezodoranto dėmes!