7 unikalūs faktai apie deimantus, kurių nežinojai

2018-11-09 17:03:26   parengė: Rasa Butrimaitė (allwomenstalk.com)

Faktai apie deimantus – tai lyg nauja ir be galo įdomi tavo mėgstamiausio autoriaus parašyta knyga: puikiai žinai, kad nori užmesti akį, bet tuo pačiu metu ir bijai, nes  lyg ir numanai, kaip ji pasibaigs. Žinai tą pasakymą „niekada nevertink knygos pagal jos viršelį“? Na, manau, kad kai baigsi skaityti šį tekstuką apie deimantus, suprasi, kad apie šiuos brangakmenius galima pasakyti lygiai tą patį. Kai kurie faktai tave nustebins, kiti privers juoktis, tad smagaus skaitymo: štai tie septyni be abejonės įdomūs ir tiesiog privalomi žinoti faktai apie deimantus!

1. Deimantai gali būti įvairių spalvų

Be abejonės, baltos arba visiškai skaidrios spalvos deimantai yra patys populiariausi; o jeigu esi „Sekso ir miesto“ fanė, tikrai būsi girdėjusi ir apie juoduosius deimantus. Tačiau deimantai gali būti ne tik šių paminėtų spalvų. Šie, taip vadinami „prabangių spalvų deimantai“, nėra tokie populiarūs kaip standartiniai, kitaip dar vadinami skaidriaisiais. Tad, jeigu kada nors norėsi ko nors šiek tiek įdomesnio, gali rasti mėlynų, rožinių ar net geltonų deimantų.

2. Deimantai gali būti naudojami daug kur

Juvelyrai deimantus naudoja jau daugybę metų, ir nors tau galbūt ir labai norisi sušukti „žinau!”, akyse atsispindint “kokia kvailele tu mane laikai” žvilgsniui, reikia pabrėžti, kad tai visiškai nesusiję su kaina, spindesiu ar reputacija. Esmė tokia, kad prieš juvelyrams suprantant, koks vertingas brangakmenis yra deimantas, jis buvo naudojamas tiesiog kaip įrankis, skirtas kitų brangenybių pjaustymui ar graviravimui. Nešiojantys akinius žmonės taip pat turėtų būti dėkingi deimantui, nes būtent šis brangakmenis naudojamas stiklo lęšio perpjovimui.

3. Galingiausia deimantų kompanija pasaulyje – „De Beers“

Ar kada girdėjai apie vyruką, vardu Cecil Rhodes? Ko gero sutiksi, kad jo vardas įdomus ir dar paklausi, kuo jis susijęs su deimantais. Jeigu mėgsti istorijas apie sėkmę, tai šis vyrukas tikrai yra viena iš jų. Ponas Rhodes yra „De Beers“ įkūrėjas, o tai – pati įtakingiausia deimantų kompanija šiandien (įskaitant ir vakar dieną bei rytojų). „De Beers“ kasa deimantus ir juos parduoda, kontroliuodami stulbinančiai didelę – 70 procentų - visos deimantų rinkos dalį. O tai leidžia teigti, kad būtent „De Beers“ nusprendžia, kas kuriuos deimantus gauna, kada, ir kokiomis sąlygomis. Neblogai, ką?

4. Deimantai nėra tokie reti, kaip mes galbūt galvojame

Na taip, kalbai pasisukus apie deimantus, Motina Gamta tikrai nelinkusi skubėti, nes daugumai jų – du ar trys bilijonai metų, o tai verčia mus manyti, kad šie brangakmeniai yra labai reti, o jų kainos – atitinkančios situaciją. Tačiau tai nėra visiška tiesa. Net tie deimantai, kuriuos dėvės mūsų vaikai ar mūsų vaikų vaikai, jau yra „ištraukti“ iš žemės ir laukia, kol bus pristatyti pardavimui. Deimantai – tai prabangos prekė, visai kaip tavo vintažinė Chanel rankinė ar ta jau parduota Christian Louboutin batų pora, kurią tu apkaltinai per didele kaina,- ir taip, tie batai nebūtų tokie brangūs, jeigu paklausa neviršytų pasiūlos.  Norėdami šią paprastą ekonomikos taisyklę pritaikyti savo naudai, kompanijos (skaityk: „De Beers“), iš esmės kasmet išleidžia tik limituotą deimantų skaičių, visus kitus laikydamos savo žinioje.

5. Didžiausias deimantas iš tiesų yra dangaus kūnas

Skaityti reikėtų labai atidžiai, nes šis faktas apie deimantus yra vienas iš tų, kuriuos neabejotinai prisiminsi visą gyvenimą. Taigi, kai kitą kartą koks nors vaikinas mėgins tau „prastumti“ tokią banalią eilutę kaip „parodyk man, kurios žvaigždės nori, ir aš tau ją nuskinsiu“, pasakyk jam, kad minty jau turi vieną ypatingą žvaigždutę. O ta žvaigždutė, apie kurią čia kalbu, iš tiesų yra milžiniškas kiekis kristalizuoto anglies, esančio Kentauro žvaigždyne. Jeigu tau įdomu, ką reiškia tas „milžiniškas kiekis“, leisk tiesiog pasakyti, kad tai – 10 bilijonų trilijonų kvintilijonų karatų.

6. Šiandien laboratorijose išauginami deimantai yra tokie pat geri kaip ir tikrieji

...ir, deja, tokie pat brangūs, kaip ir tikrieji. Kartą apie tai mačiau labai įdomią televizijos laidą ir, patikėkit manim, deimantų gamyba galbūt ir nėra toks purvinas darbas kaip jų kasimas, tačiau neabejotinai toks pats sunkus. Kompanijos, kurios specializuojasi dirbtinių deimantų gamyboje, iš esmės simuliuoja lygiai tokius pačius procesus, kurie vyksta gamtoje, o tai reiškia, kad tokie deimantai atrodo, spindi ir visaip kitaip yra visiškai analogiški tikriesiems deimantams. Modernios technologijos, žinios ir daugybė tyrinėjimo metų padeda ženkliai sutrumpinti šį procesą, tad, vietoj bilijono metų laukimo, dabar deimantas gali būti pagamintas tik per keletą dienų.

7. Deimantiniai sužadėtuvių žiedai tėra rinkodaros triukas

Tavo sužadėtuvių žiedas, mano sužadėtuvių žiedas ir visų tų didžiųjų įžymybių sužadėtuvių žiedai yra didžiausias ir ilgiausiai besitęsiantis rinkodaros triukas, koks tik kada egzistavo. Anksčiau minėtoji „De Beers“ kompanija 1930-aisiais turėjo pakeisti amerikiečių požiūrį į deimantus, tad jie nusamdė N. W. Ayer & Son kompaniją, kuri, žinoma, tiksliai žinojo, kaip tą padaryti. Ši reklamos agentūra ne tik pasinaudojo seniausiu pasaulyje triuku, kurį ko gero patys ir išrado: jų taikinys buvo žmonės, kurie ketina tuoktis ir auginti vaikus, tad juos reikėjo pamokyti supratimo apie romantiką. Deimantai iš karto tapo pačiu romantiškiausiu pasipiršimo būdu, įžymybės buvo samdomos – tikrąja šio žodžio prasme – juos dėvėti, vaikams buvo vedamos pamokėlės apie tai, kokie svarbūs yra deimantai, ir ypač tuo didžiuoju pasipiršimo momentu...trumpai tariant, čia kalba eina apie milžinišką, labai išplėstą ir ilgiausiai trunkantį smegenų plovimą. 


O po visų šių faktų man kyla tik vienas įdomus klausimas: ar tai, ką tik ką perskaitėt, gali nors kiek pakeisti Jūsų nuomonę apie deimantus?