Visa tiesa apie kremus nuo saulės

2018-05-07 16:28:00   parengė: Agnė Ambrazaitė

Vasara jau lipa ant kulnų ir apsauga nuo kenksmingų saulės spindulių, jei dar jos neįsigijote, reikia pasirūpinti jau dabar, juoba, daugelis parduotuvių šiuo metu skelbia pavasarines akcijas.

Pirmiausia reikia atsakyti į klausimą kam pastaroji iš viso reikalinga. Apsauga nuo saulės skirta saugoti odą, kuri nuo saulutės paruduoja ne iš didelio džiaugsmo, o veikiau priešingai. Ultravioletiniai spinduliai ne tik ją žaloja paskatindami ankstyvą odos senėjimą, pasireiškiantį stangrumo praradimu, tamsių dėmių ir, žinoma, raukšlių atsiradimu, bet gali sukelti rimtų sveikatos problemų pvz. odos vėžį. Reikia nepamiršti ir to, kad saulės skleidžiama radiacija kaupiasi organizme – taigi problema greičiausiai užklups ne šiandien ir ne rytoj.

Ant visų priemonių saugančių nuo kenksmingų saulės spindulių yra nurodytas SPF (ang. Sun Protection Factor) ir skaičius svyruojantis nuo 2 iki 50. Šis užrašas parodo kiek kartų padidėja natūrali odos apsauga pasitepus kremu. Taigi kuo skaičius didesnis, tuo odos apsaugoma ilgiau. Laiką, kurį oda bus apsaugota sužinoti visai nesunku tiesiog reikia prie nurodyto skaičiaus prirašyti 0. Pavyzdžiui jei naudosite kremą su SPF 25 sužinosite, kad jis saugos 250 min arba truputį ilgiau nei 4 valandas.

Renkantis veido kremą reikia nepamiršti, jog tie, kurių sudėtyje yra priedai apsaugantys nuo saulės paprastai būna sunkesni, prasčiau geriasi. Visgi, reikia nepamiršti, jog veido oda yra plona ir labiausiai pažeidžiama, todėl naudoti tokį kremą yra būtina.