8 naudingi patarimai sėkmingai karjerai mados industrijoje

2017-01-18 15:34:53   parengė: Raminta Murauskaitė (fashion.allwomenstalk.com)

  Be jokios abejonės, viena iš didžiausių, mada besidominčių merginų, svajonių – darbas mados industrijoje! Jeigu jaučiate neblėstančią aistrą madai ir esate pasiruošusi sunkiai dirbti, paverskite šią svajonę realybe! Prieš pradedant savo karjerą šioje srityje, praktika yra itin svarbi. Priklausomai, kokį kelią mados pasaulyje pasirinksite, atkreipkite dėmesį į šiuos, sėkmingos karjeros patarimus ir juos įsidėmėkite.

Nuotrauka: Grožioguru.lt (fot. Laura Zaleckaitė)

 

1. Praktika

Praktika toje srityje, kurioje svajojate save realizuoti, ateityje jums neabejotinai pravers. Jums reikės nueiti ilgą kelią ir sunkiai dirbti, tačiau praktikos metu įgytos žinios ir pažintys bus neįkainojamos. Jeigu padarysite gerą įspūdį, turėsite daugiau galimybių įsidarbinti, galbūt ir toje įmonėje, kurioje atliekate praktiką. Praktikos įvairovė priklauso nuo to, kur gyvenate.

2. Sunkus darbas

Mados industrijoje protinis darbas nėra pats svarbiausias ir sunkiausias. Yra kitokių, daugybės pastangų reikalaujančių, darbų rūšių. Jeigu esate mačiusios filmą „Ir velnias dėvi Pradą“ jau žinote, jog darbas mados industrijoje, toli gražu, ne rožėm klotas. Tai itin reikli industrija. Jeigu su tuo susitaikysite ir atkakliai bei sunkiai dirbsite, neabejotinai, laikui bėgant būsite įvertintos.

3. Imkite viską, ką galite!

Sekmkitės žinių ir patirties iš savo vadovų. Tai nuolatos jus supantys, daug gyvenimiškos patirties turintys žmonės, tad priimkite šią, gyvenimo suteikiamą, puikią progą ir ja pasinaudokite. Tarsi kempinė, sugerkite visą, jum naudingą, aplikoje tvyrančią, informaciją ir tobulėkite kaip asmenybė.

4. Pasirenkite iššūkiams ir to troškite!

Garsiausių žurnalų vyriausiomis redaktorėmis ar mados namų vadovėmis iškart netampama.  Jeigu esate priekabi ir lengvai  nesusitaikanti su  jums paskirtu darbu, tuomet apie karjerą mados industrijoje geriau negalvokite. Greta talento ir įgūdžių, didelis užsispyrimas ir noras –  garantuoja sėkmingas darbo paieškas.

5. Bendraukite!

Mados industrija pagrįsta bendravimu ir ryšių palaikymu. Bendravimas – raktas į sėkmingą karjerą šioje srityje. Mados industrija nepastebimai kinta, tad laiku atlikti darbus yra itin svarbu. Taip pat svarbu visuomet elgtis profesionaliai, net jeigu tenka dirbti ir internetiniame tinklalapyje.

6. Išlikite profesionalios!

Jūs galite dalyvauti įvairiuose renginiuose ar mados savaitėse,  tačiau, jeigu nesielgsite profesionaliai, vargu, ar atsiras tas, kuris norės jus pasamdyti. Su kiekvienu sutiktu elkitės pagarbiai ir pasistenkite kuo geriau atskleisti savo privalumus ir sugebėjimus bei puikiai atsiliepkite apie vietą, kurioje dirbate. Tai labai vertingas patarimas, nes niekuomet negalite žinoti, kur ir su kuo teks dirbti ateityje.

7. Įvertinkite komandinio darbo svarbą!

Mados industrijoje pagrindas - komandinis darbas. Todėl privalote būti kantrios ir atkaklios bei mokėti išklausyti. Anksčiau minėtas profesionalumo išlaikymas bendraujant taip pat yra vienas iš esminių dalykų, dirbant komandoje.

8. Nenustokite žavėtis!

Jūs privalote visa širdimi atsiduoti madai. Darbas šioje srityje ne visuomet tobulas. Nesusikurkite iliuzijų, jeigu nežinote į ką brendate, kad vėliau netektų nusivilti.

Nesvarbu ar trokštate tapti dizaineriu, stilistu, mados žurnalistu, ar reklamos agentu – sėkmė slypi jūsų entuziazme ir aistroje tam , ką darote.