Pavasario problema – sausa oda

2017-03-25 13:34:00   PARENGĖ: VIKTORIJA GORČAKOVAITĖ., REDAGAVO: AISTĖ ABARAVIČIŪTĖ

Viena pavasario problemų – sausa oda. Odos sausumą lemia išorinės aplinkos veiksniai, kaip kad stiprus vėjas, nuolatinė orų kaita bei maža oro drėgmė. Norint turėti lygią, švelnią odą ją reikėtų nuolatos puoselėti bei maitinti, o ypatingos priežiūros oda reikalauja būtent orų kaitos metu. Tad kaip išvengti išsausėjusios odos? Mūsų senolės veikiausiai pasiūlytų veiksmingas namų sąlygomis pagamintas kaukes bei kremukus, o parduotuvių vitrinos kvieste kviečia įsigyti drėkinančių kremų, losjonų bei kūno sviesto. Tad ką pasirinkti?

Taupančioms

Pamenu, vaikystėje senelė mirkydavo „merlės“ gabalėlius ramunėlių nuovire ir dėdavo kompresiukus ant veido bei rankų. Po tokios procedūros rankos likdavo tokios švelnios, jog aš vis norėdavau paglostyti senolės rankas. Prieš kelis mėnesius namuose atradusi ramunėlių arbatos sumąsčiau padaryti tą patį – ramunėlių arbatos kompresiukus veidui bei rankoms. Padėjo. O ir vaikinas stebėjosi mano rankų švelnumu.

Kitas, taip pat vienas pigiausių ir geriausių variantų sausoms rankoms – „Margaritos“ rankų kremas su šaltalankių aliejumi. Pigu, greita, efektyvu. Dar vienas variantas - nuostabiai drėkinantis „Garnier“ kremas itin sausai odai. Labai greitai įsigeria, švelnios tekstūros nebrangus (pamenu, kainavo vos kelis litus) kremas patogus nešiotis rankinėje. Be to, patogu naudoti, nes kremas universalus ir puikiai tinka tiek veido, tiek kūno odai minkštinti bei švelninti.

Mėgstančioms save palepinti

Vienais geriausių odos drėkinimo šaltinių yra laikomi kremai su avokado aliejumi, jojoba, medetkomis ir makadamijomis. Tad toms, kurios piniginėse turi užsislėpusios vieną kitą papildomą litą ir nori save palepinti, siūlyčiau įsigyti universalų bei ekologišką jojobos, medetkų, avokado ar makadamijų aliejų. Aliejus pastaruoju metu yra laikomas itin universaliu pasirinkimu. Maloniai kvepiantis aliejus puikiai sušvelnins veido, rankų ar kūno odą. Be to, aliejumi patariama prieš einant pasitepti net plaukus – kad sušvelnėtų ir taptų labiau žvilgūs.

Kitas ne ką prastenis, tačiau kiek brangesnis variantas – „The Body Shop“ kūno sviestas. Ypač -Shea Butter. Nors kūno sviesto kaina palyginus ir didelė, nusipirkusios šį puikios tekstūros ir malonaus kvapo kūno sviestą, juo džiaugsitės išties ilgai.

Tad sprendimas Jūsų rankose. Aš savo oda rūpinuosi ir mėginu derinti pigesnius bei natūralius maitinimo variantus su brangesniais – o ką renkatės Jūs..?