Savaitgalio planas: atgaiva kūnui ir sielai

2018-03-30 10:39:00   VERTĖ: SIMONA POCYTĖ, REDAGAVO: AISTĖ ABARAVIČIŪTĖ (WHOLELIVING.COM)

is skubame ir plušame lyg bitutės, įsisukusios į kasdienę rutiną… Savaitgalis - puikus metas palepinti save. Štai Tau kelios idėjos kaip atgaivinti kūną ir sielą, o naują savaitę pradėti su naujomis jėgomis.

Rytinė joga

Pasitik dieną su lengvais jogos pratimais. Jie padės subalansuoti kūno pusiausvyrą.

Pusryčiai

Pusryčiams rinkis vaisių salotas ir šviežiai spaustas apelsinų sultis. Toks maistas padės organizmui atsikratyti susikaupusių toksinų. Jei apelsinų sultys Tau per daug rūgščios, pakeisk jas žolelių arbata arba bet kokiomis kitomis šviežiai spaustų vaisių sultimis.

SPA procedūros

Praleisk valandą ar dvi maloniai lepindama save SPA procedūromis. Šeštadienį sutelk dėmesį į savo odą ir kūną, o sekmadienį skirk laiko plaukų, rankų ir kojų priežiūrai.

Popietė

Praleisk vėlesnę ryto dalį taip, kaip Tau patinka - skaityk įdomią knygą, klausykis muzikos, rašyk dienoraštį. Pasirinkimas - begalinis. Svarbu praleisti laiką atsipalaidavus ir daryti tai, ką norite.

Pietūs

Po rytinės jogos ir SPA procedūrų pasimėgauk šviežių daržovių salotomis. Paįvairink jas įvairiais prieskoniais, valgyk lėtai ir atidžiai, sutelkdama dėmesį į skonį. Norėdamos atverti savo mintis, kol valgote, atkreipkite dėmesį, ką matote per langą ar į savo kambario augalus.

Poilsis

Poilsis yra labai svarbus nuraminti protui ir leisti kūnui kovoti su nuovargiu. Po valgio praleiskite šiek tiek laiko klausantis muzikos, skaitant arba trumpam atgulus pokaičio miego, jei jaučiatės mieguista. Jei jautiesi pavargusi, bet negali užmigti, tada tiesiog pailsink savo kūną ir mintis gulėdama ir apie nieką negalvodama.

Nuotrauka: Poilsis

Mankšta

Po poilsio išeik pasivaikščioti. Pageidautina po atviru dangumi, kad galėtum kvėpuoti grynu oru. Vaikščiodamos vis keiskite ėjimo tempą - tai pagreitinkite, tai sulėtinkite žingsnį. Atkiškite krūtinę, plačiai sūpuokite rankas ir kvėpuokite pro burną. Pasivaikščiojimas turėtų trukti nuo 20 iki 30 minučių. Kaip alternatyvą, galite rinktis pasiplaukiojimą baseine.

Vakarienė

Vakarienę turėtų sudaryti garintos daržovės. Kaip ir per pietus, naudok šviežias daržoves, o pagardinimui pridėk šviežių prieskoninių žolelių, pavyzdžiui, rozmarinų, bazilikų, petražolių ar riešutų, sezamo arba moliūgų sėklų. Taip pat valgyk lėtai, kad viską suvirškintum. Valandą po vakarienės, mėgaukitės žolelių arbata.

Vonia prieš miegą

Pasiruošk vonią. Įlašink kelis lašus eterinių aliejų, užsidek žvakių, klausykis muzikos, kuri padėtų atsipalaiduoti. Kol mirksti vonioje, užmerk akis ir giliai kvėpuok, pašalink įtampą iš savo kūno su kiekvienu įkvėpimu. Šiltai susisupk po vonios ir pasiruošk saldžiam miegui.

 

Nuotrauka: Vonia prieš miegą