Baltasis vynas. Pažink jį iš arčiau

2018-07-18 08:12:00   vertė: Rasa Butrimaitė, redagavo: Aistė Abaravičiūtė

 

Žmonės dažnai neįvertina baltojo vyno nuspręsdami, kad jo skonis paprastesnis ar mažiau kompleksiškas nei raudonojo vyno. Baltasis vynas gali būti puiki atgaiva karštą saulėtą popietę paplūdimyje, be to, šis kvapnus gėrimas gali tapti vakaro puošmena, pademonstruodamas daugybę savo „asmenybės“ pusių, skonių ir stilių. Nuo gaivaus iki lengvai kreminio, nuo lengvo iki „pilnesnio“, baltasis vynas yra seksualus ir tinka prie daugybės patiekalų. Supažindiname su keliomis baltojo vyno rūšimis, padėsiančiomis tau geriau gaudytis įvairialypiame bianco pasaulyje.

Taigi, jeigu iki šiol manei, kad baltasis vynas kažkodėl yra ne toks puikus kaip raudonasis, ką gi, mes čia esame tam, kad užpildytume šią tavo žinių spragą.

Karaliaujantis baltasis vynas: Chardonnay

Chardonnay, vienas populiariausių baltųjų vynų galėtų būti lyginamas su nepralenkiamu prisitaikant prie aplinkos chameleonu. Chardonnay vynuogės veši visuose klimatuose, jis gali „senti“ ąžuolinėse statinėse, priešingai nei vienas kitas vynas ir, be jokios abejonės, būtent šis vynas gali pats vienas išdidžiai užpildyti vakarą tiesiog tobulo balanso tekstūrų ir aromatų deriniu. Beje, informacija nežinantiems: šampanas iš tiesų yra Chardonnay versija su burbuliukais, Pinot Noir ir Pinot Meunier vynuogių.

...taip pat žinomas kaip Chablis

Chablis tapo standartiniu vardu, apibūdinant sausą ir „liesą“ baltąjį vyną su labai mažai arba visai be jokios ąžuolo statinių įtakos. Tačiau ši rūšis taip pat turi savų paslapčių. Dalis šio vyno mėgėjų nežino, kad Chablis, tiesą sakant, visu 100 % gaminamas iš Chardonnay vynuogių. Spaudžiamo šiek tiek vėsesniame šiaurės Prancūzijos regione, šio vyno rūgštumas neabejotinai pakels tau apetitą dar iki tau užsisakant patiekalą. Šio vyno, kuriam būdingos žaliojo obuolio ir citrinos žievelės natos, populiarumas neabejotinai užtikrino jam vietą kiekvienuose namuose, net tuose, kuriuose gyvenantys žmonės apie vyną beveik nenusimano.

Kitame spektro gale, tropinių vaisių, sviestinių skrebučių ir kreminės vanilės natos apibūdina Kalifornijos Chardonnay. Kitaip nei jo europietiškasis brolis, šis spalvingas vynas yra puiki alternatyva, kai norisi stipresnio ąžuolinės statinės pojūčio. Jis puikiai tinka prie vištienos, riebesnių žuvies patiekalų, taip pat valgių, kuriuose jaučiamos kreminės ar grietinės tekstūros. Jis taip pat nepakeičiamas prie daugybės įvairiausių sūrių.

Kalifornijos vynų gamintojai po truputėlį bando sumažinti ąžuolinių statinių naudojimą, norėdami sukurti elegantiškesnį ir subtilesnio skonio vyną. Į šiuos tikrai verta užmesti akį, net jeigu tai ir nėra tie vynai, kuriuos tipiškai rinktumėtės baltųjų vyno kategorijoje.

Kylanti žvaigždė: Riesling

Chardonnay yra tiesiog nepaprastai populiarus, deja, dėmesio centro neužkariavęs vynas, matyt, dėl to, kad vienas jo konkurentų yra Riesling rūšies vynas. Lengvas, neturintis ąžuolo statinių skonio ir mažai „maišytas“ su kitų rūšių vynuogėmis, Riesling galima rasti visokių variantų: nuo sauso iki saldaus. Žinomas dėl savo rūgštumo, subalansuotumo ir tirštumo, Riesling yra labiausiai prie visų patiekalų prisitaikantis vynas. Jis puikiai atsveria sunkesnius patiekalus ir žaviai sujungia tokias prieskonių kupinas virtuves kaip tailandiečių ar meksikiečių. Tai – iššūkis, kurį dauguma baltųjų vynų sunkiai įveiktų, ir būtent dėl to Riesling – tikras nugalėtojas. Pagrindinė „sunkiausia“ vaisių nata, medus ir rožių vanduo padaro šį vyną unikalų ir nepaprastai malonų. Riesling yra toks vynas, kuris tiks prie bet kokios pietų ar vakarienės situacijos, panašiai kaip tavo populiariosios aukštuomenės draugės.  

Išleistuvių vakaro karalius: Sauvignon Blanc

Tavo baltųjų vynų nuotykis nebus pasibaigęs, kol nepaeksperimentuosi su Sauvignon Blanc. Kilęs iš Prancūzijos ir dabar gabenamas iš Naujosios Zelandijos, Sauvignon Blanc yra daugelio vynų mėgėjų mėgstamiausias ir taip pat klasikinis dienos-prie-baseino baltasis vynas. Intriguojančios ir pavergiančios raudonojo greipfruto, melionų, laimo citrinų, žolelių ir šviežios žolės natos padės atsipalaiduoti nuo karštos saulės, ypač jeigu mėgini atvėsti kartu su šviežių salotų lėkšte ir šiek tiek šviežiai pagautos žuvies.

Jeigu jauti, kad norisi kažko stilingo ir rafinuoto, tuomet negali būti geresnio pasirinkimo nei Sauvignon Blanc iš Sancerre regiono Prancūzijoje. Šiek tiek subtilesnis, šio baltojo vyno skonis puikiai dera su austrėmis. Truputis citrinos sulčių ant austrės viršaus, suderinus su natūraliomis citrusinėmis Sancerre natomis – toks derinys leis pajusti elegancijos skonį savo burnoje.

Baltasis vynas neskirtas tik dietos besilaikančioms moterims

Kitą kartą, kai kas nors išdidžiai teigs, kad baltasis vynas tėra prastesnė ir vandeningesnė raudonojo vyno versija, prisimink „aktorius“, su kuriais tik ką susipažinai. Nors papasakojome tik apie kelis gerbiamus vynų gamybos regionus, nenuvertink ir kitų regionų, gaminančių ne prastesnį Chardonnay, Riesling ar Sauvignon Blanc. Australija, Pietų Amerika, Italija ir Kanada gamina pasaulinės klasės vynus, kurie neabejotinai meta iššūkį geriausiems iš geriausių, pridėdami šiek tiek įdomumo baltųjų vynų pasauliui.

Keletas kitų baltųjų vynų ir tai, su kuo jie puikiai dera
Cote du Rhone Viognier – kiauliena
Vokiškasis Gewurztraminer – sušis
Oregon Pinot Gris – žuvies taco
Itališkasis Trebbiano – grybų rizoto