2012-2013 m. rudens-žiemos mados tendencijos

2012-09-03 10:12:33   Parengė: Viktorija Gorčakovaitė; Redagavo: Justina Umaraitė (vev.ru )

Mados tendencijų prognozė – itin sudėtinga bei paini užduotis. Dizaineriai kuria unikalius drabužius bei aksesuarus vienetams, o mada, skirta masėms, nuo dizainerių pasiūlos išskirtiniams klientams dažniausiai skiriasi kaip diena nuo nakties. Be to, kiekvienas dizaineris išsiskiria kūrybos savitumu bei stilistikos ir naudojamų žaliavų įvairove, o tai, be abejonės, ateinančio sezono mados tendencijų prognozę apsunkina dar labiau. Tačiau ateinančiam rudens-žiemos sezonui keliolikos kūrėjų siūlomos tendencijos greičiausia neaplenks didžiųjų drabužių bei aksesuarų tinklų lentynų, o tuo pačiu – ir mūsų spintų.

1.       Vyriško stiliaus apranga

Šiek tiek keista, tačiau vyriškas stilius tampa vis populiaresnis moterų garderobe. Vyriško stiliaus apranga tarsi paslepia moteriškas linijas, tačiau išryškina švelnesnį moterišką charakterį tuo pačiu akcentuodama griežtas linijas bei striprybę. Prognozuojama jog ateinantį sezoną merginos puošis įvairia apranga bei bižuterija, perimta iš vyrų spintų – paltais, lietpalčiais, kepurėmis, vyriškais kostiumais ir net sąsagomis.

2.       Aprangos sluoksniavimas

Prieš keletą metų atkeliavus sluoksniavimo madai buvo populiarus lengvas kelių drabužių sluoksniavimas. Šį rudenį parduotuves pasieksianti apranga turės folkloro, gatvės, romantikos akcentų, drabužiai bus pritaikyti sluoksniavimui taip suteikiant galimybę sukurti įvairius stiliaus variantus.

3.       Spalvoti kailiai ir oda

Dideli, pūsti, spalvingi dekoro detales (apykakles, rankoves)  puošiantys kailiai bei šviesinta oda – ateinančio sezono topas. Nebrangi, bet prabangi idėja: prie savo paltuko prisiūkite nenešiojamų kailinių ruoželį (jei jų neturite tiesiog apsilankykite artimiausioje nešiotų drabužių parduotuvėje).

4.       Liemenės prailginta pečių linija

Liemenė niekaip nenusileidžia nuo mados viršukalnių. Ir, ko gero, dar ilgai iš ten nesitrauks. Rudenį vienu madingiausių aprangos akcentų taps liemenės prailginta pečių linija, dekoruotos blizgučiais, aplikacijomis, nėriniais bei mezginių detalėmis.

5.       Sijonai akcentuota klubų linija

Ateinančio sezono sijonai veikiausiai taps vienintele moteriškumo išraiška. Siūlomi tvirto ir ryškaus audinio, pūsti, dideli sijonai su kišenėmis turėtų tapti kiekvienos mados mylėtojos neatsiejamu atributu.

6.       Paltai prailginta pečių linija

Visai kaip ir liemenės (nr.4), ateinančio sezono paltai pasižymės prailginta pečių, o kai kurie variantai ­– ir prailginta rankovių linija.

7.       Šortai

Viena siūlomų laisvalaikio bei kasdienės aprangos detalių – šortai iki kelių. Griežto klasikinio kelnių kirpimo, su kantu ir pasiūti derinant skirtingus audinius. Puikus pasirinkimas ant vienspalvių, originalių ir ryškių pėdkelnių.

8.       Kombinezonai

Prognozuojama, jog aiškaus silueto, dailiai atrodantys ir praktiški kombinezonai šturmuos podiumus bei parduotuves, o po kurio laiko neužsibuvę spintose dailiai priglus ir ant mūsų.

9.       Kapri tipo kelnės

Gana prieštaringas pasirinkimas, ypač vėstant orams. Plono audinio kelnės, apnuoginančios kulkšnis gal ir ne visai tinkamas variantas gyvenant aktyvų gyvenimo būdą bei daug laiko praleidžiant gryname ore, tačiau derinant su tinkamo stiliaus batais bei kojinaitėmis bus neprastas mados gerbėjų pasirinkimas.

10.   Kelioniniai krepšiai

Kelionės ir širdį glostantys bei mintis įaudrinantys vaizdai –  2012-2013-ųjų rudens- žiemos sezono siekiamybė. O norint gyventi energingą ir aktyvų gyvenimą vertėtų turėti ir didelę, talpią rankinę, primenančią kelioninį krepšį. Juk niekada nežinai kaip pasibaigs aktyvi nuotykių ieškotojos diena.